Hádzaná

Po neúspechu v prvom zápase semifinálovej série sa tentoraz hráčky Šale tešili z víťazstva.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky Šale sú späť v hre: Porazili Dunajskú Stredu a vyrovnali semifinále, FOTO
7
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

V závere uplynulého týždňa cestovali hádzanárky Šale do Dunajskej Stredy. V prvom zápase semifinálovej série ťahali za kratší koniec.

V sérii hranej na dve víťazstvá však zabojovali a v ďalšom meraní síl sériu vyrovnali.

„Šalianky mali výborný vstup, po necelej štvrťhodine boli vo vedení 10:3. Hostky znížili päť minút pred prestávkou na 10:12, ale do kabín išli až s päťgólovým mankom. Aj druhé dejstvo začalo lepšie Duslo, ktoré si vypracovalo takmer dvojciferný náskok (21:12). Napokon však bola z toho dráma," informuje Slovenský zväz hádzanej.

DAC v závere zabojovalo, znížilo na rozdiel jediného gólu, no dve sekundy pred koncom sa presadila Pócsíková a rozhodla o víťazstve Šale.

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa zvíťazili v stredu v druhom zápase semifinále play off o majstra SR na domácej palubovke nad DAC Dunajská Streda 30:28 a v sérii hranej na dve víťazstvá vyrovnali na 1:1.

Prečítajte si tiež

„O postupujúcom sa rozhodne v sobotu 15. 5. od 16.00 h v Dunajskej Strede," dodáva Slovenský zväz hádzanej.

HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda 30:28 (16:11)

Najviac gólov: Némethová 9/1, Pócsíková 6 – Élőová 6/1, B. Bizíková a R. Bizíková po 5, 7m hody: 5/5 – 1/1, vylúčené: 3:5

• na zápasy 1:1

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.