Hádzanárky sa postavili Prešovu: Muži hladko zdolali Modru, FOTO

Záver týždňa patril hádzanárskym zápoleniam. V akcii boli muži i ženy Šale.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky sa postavili Prešovu: Muži hladko zdolali Modru, FOTO
7

Počas 19. kola MOL ligy hostili hráčky Šale súpera z ŠŠK Prešov. V prvom polčase videlo približne 400 divákov vyrovnaný zápas. Svedčí o tom aj skóre, s ktorým sa oba tímy rozišli do šatní (15:15).

„Po zmene strán však začala úradovať reprezentačná krídelníčka Martina Popovcová, ktorá sa presadila desaťkrát. Štvrťhodinu pred koncom viedli hostky len 23:21, ale v 54. už mali až sedemgólový náskok (29:22). Prešov vyhral druhýkrát za sebou. Naopak, Šaľa prehrala druhý zápas za sebou a jej nádeje na medailovú pozíciu v MOL lige dostali vážnu trhlinu,“ informuje Slovenský zväz hádzanej.

HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov 27:31 (15:15)

Najviac gólov: Novotná 6, Ušiaková 5, Obstová 4 – Popovcová 14, Šutranová 4, Klučková 4/1.

Rozhodovali: Mandák a Rudinský, 7 m: 2/2 – 1/1, vylúčené: 1:5, ČK: Belušková (Prešov) po troch vylúčeniach

Zápas sledovalo: 400 divákov

Hádzanárska Slovnaft Handball extraliga mužov mala v sobotu na programe zápasy 18., záverečného kola základnej časti. Šaľa hostila Modru.

Domáci hádzanári splnili svoje papierové predpoklady do bodky. V prvom polčase si vytvorili drvivý náskok (19:3). V presvedčivej hre pokračovali aj počas druhého dejstva.

HKM Šaľa – TJ Slovan Modra 36:17 (19:3)

Najviac gólov: Polák 6/2, Prikryl 5, Bogár 4 – Chrapko 4/1, Eštok, Karel a Jurikovič po 2, Lackovič 2/1.

Rozhodovali: Oťapka, Zubo, 7 m hody: 5/5 – 3/2, vylúčení: 3:3.

Zápas sledovalo: 450 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov 27:31