Peter Štrbo Hádzaná

Hádzanárky postúpili do finále!!!

Hádzanárky Šale sa môžu tešiť na finálové duely s Michalovcami. Včerajší prvý zápas s Bánovcami síce tesne prehrali, dnes však najmä vďaka vynikajúcemu výkonu v prvom polčase zvíťazili a ukončili semifinálovú sériu.

Prvý duel sa odohrával v elektrizujúcej atmosfére pred vypredaným hľadiskom, ku ktorej prispeli nemalou mierou aj naši výborní fanúšikovia, ktorí vycestovali do Bánoviec v hojnom počte. Našim hráčkam však zápas nevyšiel podľa predstáv. Zo začiatku sa skóre menilo ako na hojdačke. Bánovce prvých päť minút nedokázali skórovať, postupne sa však dostali do zápasu a prišla naopak „pätnásťminútovka, keď sa nevedeli presadiť hráčky Dusla. Polčas sme prehrali o tri góly. Našim hráčkam často nevychádzal streľba a skvelý výkon podala brankárka domácich Eva Vargová, ktorá vytiahla nejeden výborný zákrok a držala svoj tím „nad vodou“. Za ňou však nezaostávala ani naša Grandtnerová, bol to teda pravý bojovný playoff zápas. Gabor si v prvom polčase vytvoril trojgólový náskok, ktorý si udržal takmer do konca zápasu. Bánovce tak znížili stav série na 1:2.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou – Slovan Duslo Šaľa 21:19 (11:8)

Najviac gólov: Tóthová 8/4, Surovčíková 5, Bahýlová 3 – Weibelová 5, Bérešová 4, Vidiečanová 3. Rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), vylúčené: 3:5, 7 m hody: 7/4 – 1/1, 400 divákov

HK Gabor: Vargová, Babicová – Gašparovičová, Tóthová, Petríková, Hrubá, Michalíčková, Surovčíková, Bahýlová Ivana, Gogová, Bahýlová Zuzana, Turková, Lapinová. Tréner: Pompoš Ivan

Stratili sme takmer rozhodnutý zápas

Úvodné minúty druhého zápasu boli opatrné, druhú polovicu prvého polčasu však Šalianky zvládli excelentne a do šatní odchádzali s osemgólovým náskokom, najmä vďaka skvelej efektivite a famóznym zákrokom Grandtnerovej. Nič vtedy nenasvedčovalo tomu, že duel bude ešte veľmi dramatický. V druhom polčase však Bánovce zlepšili obranu a postupne sťahovali náskok Dusla. Niekoľko brilantých zákrokov predviedla domáca brankárka Vargová a dávala tak neustále šancu na zvrat. Gabor k tomu vôbec nebol ďaleko, keď po vylúčení Piskayovej v 53. minúte stiahol vtedy už len štvorgólový náskok našich hádzanárok a vyrovnal na 24:24. Záver duelu sme však zvládli, keď v predposlednej minúte rozhodla o postupe Šale Vidiečanová. Konečný stav série 3:1 na zápasy. Môžeme sa tak tešiť na napínavé finálové súboje s Iuventou Michalovce.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou – Slovan Duslo Šaľa 25:26 (9:17)

Najviac gólov: A. Tóthová 10, Gogová 5, Geričová a Lapinová po 3 – Weibelová a Vidiečanová po 5, Pileková 4. Rozhodovali: Kavulič, Skružný (SR/ČR), vylúčenia: 3:10, ČK: Piskayová (Šaľa) za tri, 7m hody: 1/0 – 2/2, 400 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová, Túrociová – Zemáneková, Trochtová, Piskayová, Vidiečanová, Bérešová, Pócsiková, Czanik, Dubajová, Puškášová, Pileková, Weibelová, Veselková Tréner: Michal Lukačin