Hádzaná

Hádzanári pokorili Hlohovec: Ženy otočili zápas proti Dunajskej Strede

V závere týždňa sa v zápasovom kolotoči predstavili oba hádzanárske tímy Šale. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári pokorili Hlohovec: Ženy otočili zápas proti Dunajskej Strede
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Hádzanári HC Sporta Hlohovec prehrali vo 4. kole nadstavbovej časti Slovnaft Handball extraligy v skupine o 1.-6. miesto s HKM Šaľa 22:29.

Šaľania si vypracovali pohodlný náskok na palubovke Hlohovca už v prvom dejstve, ktoré vyhrali rozdielom 5 gólov (9:14).

V druhom polčase ešte Šaľa zvýšila svoj náskok a napokon sa tešila z cenného víťazstva.

„Ďalšie dôležité dva body z palubovky priameho konkurenta v boji o semifinále si odniesli hádzanári HKM Šaľa za triumf 29:22. Šaľania sú v tabuľke štvrtí o 2 body pred Novozámčanmi,“ informuje Slovenský zväz hádzanej.

HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa 22:29 (9:14)

Najviac gólov: Hajko 5/2, Antala 5, Péchy, Rakús po 4 – Prokop 7, Michniewicz 5/1, Dudáš 5.

Rozhodovali: Balohg, Nagy, vylúčení: 5:4, 7 m hody: 3/3 – 6/4

Zápas sledovalo: 650 divákov

Počas 23. kola MOL ligy sa v akcii predstavili aj hádzanárky Šale. Tie na svojej palubovke hostili Dunajskú Stredu.

Prvý polčas nevyšiel podľa predstáv domáceho celku (11:13), no v ďalšom priebehu zbrane nezložili a otočili nepriaznivý stav.

„Zaujímavý priebeh mal duel v Šali, kde to miestnemu HK Slovan Duslo v I. polčase nešlo podľa predstáv (11:13), ale v poslednej štvrťhodine predsa len prevýšil súpera a nad MŠK/HC DAC Dunajská Streda vyhral 33:25,“ informuje „Slovenský zväz hádzanej“.

Slovan Duslo Šaľa – MŠK Dunajská Streda 33:25 (11:13)

Najviac gólov: Malušincová 9/5, Pócsiková a Obstová po 5 – Bíziková 8/3, Rajnohová 7/1, Kozmová 5. Rozhodovali: Haščík, Sivák, 7 m hody: 6/5 – 5/4, vylúčené: 4:2

Zápas sledovalo: 850 divákov

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk