Peter Štrbo Futbal

Gajdoš opäť s víťazným gólom

Šaľa v zápase 13.kola hostila neďalekú Sereď a naplno bodovala aj v šiestom domácom dueli sezóny. V nervóznom stretnutí rozhodol o víťazstve „chemikov“ v druhom polčase Gajdoš.

V úvode zápasu sa nebolo príliš na čo pozerať. Loptu mala v držaní najmä Šaľa, no až na sériu rohových kopov diváci v úvodnej desaťminútovke videli len medzišestnástkový futbal. V 11.minúte malo Duslo prvú vážnu príležitosť, dlhú prihrávku si vo veľkom vápne prebral Gajdoš, prehodil si obrancu, no jeho strelu stihla obrana hostí tesne pred brankárom Andom zblokovať. O desať minút bola Šaľa opäť blízko k streleniu vedúceho gólu, nepresnú rozohrávku zachytil Glenda, no pokus Košúta ani dorážka Čurgaliho v sieti neskončili. O dve minúty sa však už „chemici“ radovali. Košút bol faulovaný v šestnástke a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Čurgali. Z vedenia sa ale domáci dlho netešili, v 30.minúte prekvapil Kasaj pohotovou strelou z 30 metrov nielen divákov, ale aj brankára Hužoviča, ktorý bol príliš vysoko z brány a razantnú strelu už nedokázal zachytiť. Bola to vôbec prvá strela hostí, ktorá mierila medzi naše tri žrde. Domáci po inkasovanom góle znervózneli a hra bola v tých chvíľach veľmi rozháraná. Ďalšiu výbornú príležitosť na skórovanie mali hostia v 40.minúte, keď po Andovej dlhočíznej„päťke“ zlyhala komunikácia medzi našou obranou a Hužovičom, brankár Šale ale stihol pokus Heráka vyraziť. Do šatní sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhého polčasu vyšiel domácim oveľa lepšie, Duslo spresnilo kombináciu, no bránku hostí ohrozovalo len sporadicky, najmä po „štandardkách“. V 58.minúte prenikal do veľkého vápna Čurgali, po kontakte s obrancom hostí sa ocitol na zemi, rozhodca však ďalší pokutový kop nenariadil. V ďalších momentoch rozhýbal statickú obranu Serede striedajúci Numéric, poslal nebezpečný center do šestnástky, Gajdoš však aj s prispením obrancu prestrelil. V 70.minúte však ten istý hráč už rozveselil početnú divácku kulisu. Na ľavom krídle si Ďatko vymenil loptu s Numéricom, zacentroval do šestnástky, kde loptu nezachytil Anda a tá padala na hranicu malého vápna a našla tam nikým nekrytého Gajdoša, ktorý ju nemal problém „upratať“ do prázdnej brány a poslal Šaľu do jednogólového vedenia. Domáci mali od tohto momentu na ihrisku územnú prevahu a Sereď sa do šancí prakticky nedostávala. V 77.minúte bránil obranca Serede Čurgaliho tak dôrazne, že mu dres roztrhal na „franforce“. Rozhodca potom poriadne brnkal na nervy domácim fanúšikom, keď nechcel pustiť strelca nášho prvého gólu asi päť minút na ihrisko pre neupravenosť. Čurgali mohol hneď po návrate na ihrisko pridať svoj druhý gól v zápase, keď pekne prenikol do šestnástky, obrana hostí však jeho pokus tesne pred Andom zblokovala. V poslednej desaťminútovke Sereď vrhla všetky svoje sily do útoku, dobre hrajúci Kasaj prenikol do pokutového územia a jeho krížna strela len tesne minula Hužovičovu svätyňu. Zo záverečného tlaku už ŠKF nevyťažil nič a Šaľa tak naplno bodovala aj v šiestom domácom stretnutí sezóny.

[size=14]FK Slovan Duslo Šaľa – ŠKF Sereď 2:1 (1:1)[/size] Góly: 25. Čurgali (z pok. kopu), 70. Gajdoš – 30. Kasaj rozhodoval: Perašín, 765 divákov

DUSLO: Hužovič – Konopásek, Áč, Mujkoš, Ďatko – Lancz, Lalák, Glenda (64.Tomiš), Gajdoš – Košút (59.Numéric), Čurgali. ŠKF: Anda – Bobor, K. Vaško, R. Mihálik, Dobiš (53.Kupec) – T. Varga, Korman, Gál, Herák (83.Pecho) – Vígh (57.M. Rehák), Kasaj

Výsledky 13.kola:

Slovan jun. – Nitra jun. 5:2 Pezinok – Vráble 2:0 Nové Mesto n/V – Nové Zámky 0:0 Púchov – Vrbové 0:0 Trnava „B“ – Moravany n/V 9:0 Topoľčany – Šamorín 0:3 Dunajská Lužná – Nemšová 1:0