Peter Štrbo Futbal

Futbalistky sa naladili na pohárové finále víťazstvom v Pakostove

Ženy i žiačky Šale majú za sebou úspešnú misiu v Pakostove. Obe futbalové družstvá zdolali svojich súperov a v oboch kádroch vyčnievali aj strelkyne. V seniorskom družstve sa z hetriku tešila Kolenová, v žiackom kolektíve sa rovnako zadarilo Spekovej

Šaľa v Pakostove nebojovala len s veľmi zlým terénom, ale aj so zahadzovaním príležitostí. Domáce stavili na bojovnosť a Šaľa sa v prvom polčase nedokázala gólovo presadiť. Už tradične preradili Šalianky na vyšší rýchlostný stupeň až po prestávke. Postavou zápasu bola rovnako ako v predchádzajúcom stretnutí Kolenová. Po dvoch góloch do siete Trenčianskych Teplíc (viac v článku [link=Uhttp://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.132914_Vi­tazstvo-Sale-zariadila-dvomi-golmi-oslavenkyna-Kolenova]Víťazstvo Šale zariadila dvomi gólmi oslávenkyňa Kolenová[/link]) tentoraz zaknihovala hetrik. Ďalší gól Šale pridala **Vojteková **a keď Pakostov zaznamenal len čestný gól z kopačky Banikovej, hosťujúce hráčky sa tešili z ďalšieho zaslúženého triumfu. Už túto stredu 9. mája čaká Šalianky jeden z kľúčových súbojov sezóny. Vo finále Slovenského pohára v Jalšovom vyzvú odvekého rivala Slovan Bratislava. O výsledku prestížneho zápasu vás budeme obratom informovať.

[size=14]Ajax Pakostov – Duslo Šaľa 1:4 (0:0)[/size] góly: Baniková – Kolenová 3, Vojteková

Duslo: Kubíková – Moskáľová, Čupajová, Juríková, Vojteková – Rybárová, Kolenová, Košíková, Šaraboková, Poláková (70.Miháliková), Paločková (40.Siváková)

Výsledky 17. kola:

Lady Team Bratislava A – FK Dúbravka 2:2 (0:1) Góly: Sirucková, R. Víghová – M. Horňáková, M. Horváthová st.

FC Union Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0) Góly: K. Andrušková – D. Fecková

ŠK Štich Humenné – ŠKF Žirafa Žilina 0:4 (0:2) Góly: Šušolová, M. Mihaldová, A. Martincová, A. Vrabcová

MŠK Slovan Trenčianske Teplice – MFK Topvar Topoľčany 8:0 (4:0) Góly: Manová 2, Žitňáková 2, Badžgoňová, M. Ružičková, Škrovanová, Z. Škorvánková

[color=#cc0000]­[size=14]Žiač­ky si udržiavajú formu aj pred nadstavbou[/si­ze][/color]

Veľmi zle pripravené ihrisko v Pakostove robilo starosti aj žiačkam Šale. Už istým víťazkám základnej časti I.ligy húževnatý súper v prvom polčase statočne odporoval. Šaľa zatlačila Pakostov do defenzívy a ten čakal len na jej zaváhania a snažil sa o rýchle protiútoky. Kvalita sa však prejavila aj v tomto zápase a po niekoľkých nevyužitých šanciach sa hostky gólom Spekovej ujali vedenia. Do polčasu pridala Šaľa ďalší gól a keď po obrátke zavŕšila hetrik Speková, žiačky sa pred štartom nadstavbovej časti naladili jasným víťazstvom 4:0. Šandalová aj Čopíková by mali posilniť seniorský káder v Jalšovom na stredajšom finále SP.

[size=14]Ajax Pakostov – Duslo Šaľa 0:4 (0:2)[/size] //góly: Speková 3, Šandalová //

Šaľa: Póňová – Hučková, Vojteková, Šurnovská, Šandalová, Kelemenová, Szabová, Nosianová, Horváthová, Takácsová, Rasková, Nagyová, Moťovská, Čopíková, Speková, Matúšková