Peter Sýkora Futbal

Futbalisti ťahali cez víkend za kratší koniec

Napriek tomu, že futbaloví zástupcovia šalianskeho regiónu odohrali cez víkend viacej majstrovských stretnutí na domácej pôde, bodové zisky boli slabšie ako sme očakávali.

Sedmička v tomto kole našim futbalovým kolektívom veľa šťastia nepriniesla, nakoľko z tohto počtu domácich duelov nevyužili šancu na plný bodový zisk až tri (Šaľa, Vlčany a Trnovec n/V) kolektívy. Prvoligová Šaľa hrala proti jednému z ašpirantov na postup Michalovciam a zahodila najmä v prvom polčase gólové príležitosti a vedenie hostí vyrovnal z 11 m kopu skúsený Lancz. Infarktovo začal duel Neded, keď už v 5. minúte prehrával 0:2, ale po polhodine už zásluhou pohotového a najlepšieho strelca Benesa viedol 3:2 a nakoniec naplno zabodoval. Dôležité víťazstvo vybojovala Horná Kráľová, keď zásluhou nezmara Kollára získali jednogólové víťazstvo. Uź druhý duel vonku prehral Močenok, ktorý tentoraz inkasoval gól v 93. minúte stretnutia. Skoro hodinu vyhrávalo Tešedíkovo v neďalekých Trsticiach . Ivicze vyrovnal a v 71. minúte vsietil z pokutového kopu aj víťazný gól. V piatej lige sa nedarilo ani Vlčanom, ktoré mohli doma s Váhovcami aspoň remizovať, ale v poslednej minúte napálil Mónosi pokutový kop do brvna. „Výbuch“ zaznamenali všetci zástupcovia okresu v II. triede. Selice obdržali v Rišňovciach ďalšiu nakladačku (6:1), rozdielom triedy prehral hodový zápas doma aj Trnovec n/V a rozdielom troch gólov prehralo vonku aj Hájske. Jedinú radosť priniesli regionálni poslovia v tretej triede, kde Žihárec v II. polčase rozstrieľal V. Dolinu, prekvapujúco hladko vyhrala aj Dlhá n/V nad Drážovcami (v minulom ročníku skončili na 2. mieste) a svojich priaznivcov potešili aj Diakovce, ktoré vyhrali vysoko v Štefanovičovej aj vďaka hetriku pohotového Kováča.

Kaleidoskop futbalového víkendu: I. liga Duslo ŠAĽA – Michalovce 1 : 1 (0:0) O. Lancz (11 m) IV. liga NEDED – Okoličná n/O 5 : 2 (3:2) Benes 2, Ivanič, Verchola, Sloboda IV. liga HORNÁ KRÁĽOVÁ – Kolárovo 1 : 0 (1:0) Kollár V. liga Or. Pôtoň – MOČENOK 1 : 0 (0:0) V. liga Trstice – TEŠEDÍKOVO 2 : 1 (0:1) Kinči V. liga VLČANY – Váhovce 0 : 1 (0:1) II. trieda TRNOVEC n/V – Čakajovce 0 : 3 (0:2) II. trieda Rišňovce – SELICE 6 : 1 (3:0) Nagy II. trieda Cabaj Čápor – HÁJSKE 5 : 2 (2:1) Matušica, Sládeček III.trieda ŽIHÁREC – V. Dolina 7 : 1 (1:1) Vizvári a Krascenics 2, Tóth, Negyedi, Kalmár III.trieda Štefanovičová – DIAKOVCE 2 : 6 (1:3) Kováč 3, Sedlák, Bestro, Búš III.trieda DLHÁ n/V – Drážovce 4 : 1 (3:1) Molnár, Oroszi, Benko, Hučko V budúcom kole nečakajú na našich futbalistov ľahkí súperi a z toho dôvodu, aby si polepšili svoje bodové zisky a postavenia v tabuľke musia podať zodpovednejšie a lepšie výkony ako tento víkend.