FOTO, V šalianskom lesoparku pribúda mobiliár: Onedlho si zahráte aj ping-pong

Areál zanedbaného priestoru dostáva nový vzhľad. Kompetentní v meste sa rozhodli, že ho zrenovujú pre aktívne využitie.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku FOTO, V šalianskom lesoparku pribúda mobiliár: Onedlho si zahráte aj ping-pong
Zdroj: Mesto Šaľa

K oživeniu prírody v tejto časti Šale bolo potrebné zariadiť administratívne náležitosti, vypracovať projekt a začať s čistením priestranstva pri Váhu.

Prevzdušnili areál

Počiatočné práce mesto odštartovalo počas leta. Začalo sa s odstraňovaním náletových drevín a neporiadku, ktorý tam nemal čo robiť a do prírody nepatrí. Postupne pilčíci lesopark prevzdušnili, čím umožnili bezpečný priechod ale aj miesto na to, čo návštevníkom pobyt spríjemní – mobiliár.

Pokračujú ďalej

Pred pár dňami mesto začalo s umiestňovaním lavičiek aj nádob na odpad. Dokopy v areáli bude k dispozícii desať lavičiek a desať smetných košov. Ako náš informovala hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová, „počasie prácam naďalej praje, v najbližších dňoch sa vyvezie odpad, ktorý „vykúkol“ pri prácach v lesoparku. Pracovníkov nemilo prekvapilo a trochu aj zdržalo v ich práci množstvo stavebného odpadu.“

Podľa ďalších informácií z mesta sa návštevníci môžu tešiť na využitie lesoparku túto jeseň.

Ping-pong aj fitness

Budete si tam môcť zahrať stolný tenis na ping-pongovom stole a zacvičiť si na základných fit prvkoch. V lesoparku by malo ešte v októbri prebehnúť mulčovanie. Následne sa očistia existujúce chodníky. Plány vedenia mesta so skrášľovaním lesoparku sa nekončia blížiacim sa chladnejším ročným obdobím,“ priblížila Erika Kollerová.

Na jar

Ďalšie práce budú pokračovať opäť na jar budúceho roku, kedy tu nainštalujú herné a fit prvky. Mesto plánuje pokročiť aj s oživením elektriky, aby bol lesopark osvetlený a pribudnú aj mobilné toalety.

Zdroj: Dnes24.sk