Zlatica Gregorová Hádzaná

FOTO, Šalianky odohrali dva finálové duely: Michalovce boli nad ich sily

V zápasoch sa stretli hráčky HK Slovan Duslo Šaľa a Iuventa Michalovce. Dievčatá zabojujú opäť koncom týždňa.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, Šalianky odohrali dva finálové duely: Michalovce  boli nad ich sily

Dva zápasy finále play off o majstra SR v hádzanej žien majú naše hráčky z HK Slovan Duslo Šaľa za sebou. V sobotu 12. mája 2018 odohrali prvý zápas v sérii. Druhý duel bol na programe 13. mája 2018.

Iuventa viedla minimálnym gólovým rozdielom až do 14. minúty, keď Šaľa po góle Bujnochovej vyhrávala 7:6. Následne ale prišla štvorgólová šnúra Michalovčaniek, ktorý tak vyhrávali v sedemnástej minúte 10:7. Hostky sa však nevzdávali. Trojgólovou šnúrou vyrovnali a v 25. minúte dokonca viedli 13:11. Po góle Wollingerovej na 21:17 si v 40. minúte lavička Šale zobrala oddychový čas, ten už ale rozbehnutú Iuventu nezastavil. O štyri minúty neskôr totiž dávala Holešová už na 25:18 a tréner Dusla Michal Lukačín opäť reagoval oddychovým časom. Po ňom sa už len dohrávalo. Michalovčanky natiahli svoje vedenie až na desať gólov a po výhre 35:26 tak vo finálovej sérii viedli 1:0.

Chýbajúce sily

Michal Lukačín, tréner Šale: „Do 27. minúty sme hrali vyrovnanú partiu. Potom sa stala chyba, ktorú beriem na seba. Bol to asi pre mňa jeden z najhorších oddychových časov, ktorý som zobral. Ako som povedal, chybu beriem na seba. V druhom polčase sme sa síce dostali mierne na dostrel, na zvrat nám už ale chýbali sily. Nevadí, zajtra nás čaká druhý duel a aj v ňom chceme Michalovce potrápiť.“

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 35:26 (15:13)

Zostava a góly Šale: Haládiková, M. Ladicsová, Krebsová – Trochtová 4, Rácková 4, B. Konigová 1, Pócsíková 2, Greštiaková, I. Bahýlová 1, N. Némethová 5/1, J. Vargová 2, Kurňavová, Tisajová 1, Klučková 3, Bujnochová 3

Rozhodovali: Brunovský a Čanda

Bilancia vylúčení: 5:4, 7m

Pokutové hody: 2/2 – 2/1

Zápas sledovalo 750 divákov.       /na zápasy 1:0/

Druhý zápas sa odohral 13. mája 2018 v Michalov­ciach. Hostky robili menej chýb ako Michalovčanky a keď sa v bráne chytila aj Krebsová, boli na koni. Prakticky celé prvé dejstvo si udržiavali niekoľkogólový náskok. Šesť minút pred jeho koncom viedli po góle Bujnochovej 12:8, na čo lavička Iuventy reagovala už druhým oddychovým časom. V úvode druhého dejstva síce Iuventa znížila na 14:15, no Šaľa odpovedala dvoma gólmi a v 35. minúte viedla 17:14. Hostky ale začali mať problém v útoku, na čo Iuventa reagovala štvorgólovou šnúrou a v 43. minúte sa po dlhých štyridsiatich minútach ujali jej hráčky vedenia.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 25:23 (12:14)

Góly HK Slovan Duslo dali: Haládiková, M. Ladicsová, Krebsová – Trochtová, Rácková 1, B. Konigová 2, Pócsíková 4, Greštiaková 1/1, I. Bahýlová 4/1, N. Némethová 3, J. Vargová, Kurňavová, Tisajová 1, Klučková 4, Bujnochová 3

Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula ml.

Bilancia vylúčení: 4:2, 7m

Pokutové hody: 4/3 – 2/2