Zlatica Gregorová Správy

FOTO, Prvé nájomné byty v Šali slávnostne odovzdali: Obyvatelia sa môžu sťahovať

Na výstavbu mestských bytov mesto získalo dotácie. Kľúče od nich nedávno odovzdali.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, Prvé nájomné byty v Šali slávnostne odovzdali: Obyvatelia sa môžu sťahovať
Foto: Zlatica Gregorová

K projektu získalo Mesto Šaľa dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR aj zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Celkové náklady na výstavbu sú vyčíslené na 6,5 mil. eur. V domoch sú jedno, dvoj a trojizbové byty. Jednoizbové byty disponujú približnou rozlohou 30 m2, dvojizbové budú poskytovať vyše 50 m2 a trojizbový byt má rozlohu do 70 m2. Budúcich užívateľov vybrali členovia Komisie pre sociálne, zdravotné a bytové otázky pri MsZ v Šali.

Slávnostné odovzdávanie

Prvých 34 bytov na Kráľovskej ulici je dobudovaných a získali už aj kolaudačné rozhodnutie. Predposledný novembrový deň bol termínom slávnostného odovzdania novým užívateľom. Slávnostnej udalosti sa zúčastnil primátor mesta Šaľa Jozef Belický, generálny riaditeľ Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) Juraj Kurňavka, prednostka Okresného úradu v Šali Petronela Vižďáková, za zhotoviteľa IC Holding – konateľ Ľubomír Žabčík, členovia Sociálnej, bytovej a zdravotníckej komisie pri MsZ v Šali, mestskí poslanci, zástupcovia MsÚ v Šali a samozrejme, noví nájomníci.

Po pätnástich rokoch

Ako prvý pozdravil prítomných primátor Belický, ktorý povedal:“15 rokov uplynulo odvtedy, čo sme mali takúto krásnu príležitosť odovzdať nájomné byty. Je to prejavom zodpovednosti mestského zastupiteľstva k tomu, že má v záujme vytvárať podmienky pre obyvateľov tohto mesta. Aby okrem toho, že si tu môžu nájsť prácu, kam dať deti do školy, majú sa ako zabaviť a stráviť voľný čas , aby mali splnenú elementárnu náležitosť pre život a to, že majú strechu nad hlavou.“

Primátor dodal, že výstavba bytov je nevyhnutá pre rozvoj mesta, zároveň uviedol, že si nemyslí, že výstavba 150 nájomných bytov je konečné číslo. Ako Jozef Belický povedal, nie sú postavené z daní obyvateľov, ale občania budú splácať nájomným úver, ktorý mesto získalo od ŠFRB.

Budúcim nájomníkom sa prihovoril aj generálny riaditeľ ŠFRB Juraj Kurňavka. Vyjadril nadšenie nad ďalšími plánovanými výstavbami bytov v Šali a poďakoval zainteresovaným na projekte. „Pri tejto príležitosti chcem odovzdať ďakovný list primátorovi a mestu Šaľa, že sa podieľa na rozvoji nájomných bytov. Mesto Šaľa je svetlým príkladom, lebo 150 bytov odovzdať v priebehu jedného, resp. dvoch rokov je ojedinelosť na Slovensku," povedal Juraj Kurňavka.

Teplo domova

Za investora vystúpil Ľubomír Žabčík z IC Holding, ktorý poprial, „aby každý v bytoch každý našiel základné teplo domova a verím, že do nich pribudnú aj nejakí noví občania a stanú sa hrdými občanmi mesta Šaľa“.

Vysvätené byty

Nové bytové domy vysvätil aj kaplán Štefan Gago, ktorý pokropil vchod domu svätenou vodou a požehnal jeho budúcim obyvateľom aj účastníkom slávnostnej udalosti. Hlavní predstavitelia potom prestrihli stuhu a novým nájomcom symbolicky odovzdali kľúče a zapriali všetko dobré. Nájomcovia dostali aj adventné kalendáre z chránenej dielne.

FOTO, Prvé nájomné byty v Šali slávnostne odovzdali: Obyvatelia sa môžu sťahovať
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie