Zlatica Gregorová Samospráva

FOTO, Obyvateľom Veče už priviezli kontajnery: Onedlho využijú polopodzemný zber

Projekt osádzania moderných zberných nádob v Šali začínať mať reálne kontúry. Prípravy na ich umiestnenie v mestskej časti sa už začali.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, Obyvateľom Veče už priviezli kontajnery: Onedlho využijú polopodzemný zber
Zdroj: Mesto Šaľa

Okrem nedávneho vytyčovania budúcich stanovíšť, už do Veče zberné nádoby aj stihli priviezť. Obyvatelia tejto mestskej časti Šale sa môžu tešiť na to, ako ich začnú naplno využívať.

Ekologický spôsob

Súčasné nasmerovanie obyvateľov aj samospráv k ekologickému spôsobu zberu odpadu a ochrane životného prostredia využila aj šalianska radnica a po meste plánuje umiestniť moderné kontajnery. Z názvu projektu Zmena systému zberu odpadov v meste Šaľa – časť Veča prostredníctvom systému polopodzemných kontajnerov je zrejmé, že väčšia časť nádob sa bude nachádzať pod zemou. Vďaka novému spôsobu zberu odpadu by mal zmiznúť neporiadok okolo nich, budú sa ľahko obsluhovať a mali byť aj pôsobiť príjemnejším dojmom, ako doteraz často poroztvárané a preplnené kontajnery na kolesách.

Väčšia kapacita, menej peňazí

Podzemná 1,6 metrová časť zabezpečí, že odpad, uložený v zemi nebude do okolia šíriť nepríjemný zápach, ale bude akoby zakonzervovaný. Nádoby majú aj väčšiu kapacitu, ako poznáme pri pôvodných klasických kontajneroch, teda by mali byť aj ekonomickejšie prevádzkovateľné. Oproti minulosti sa ich počet stojísk z pôvodných 30 zníži na 17. Ak sa polopodzemná nádoba naplní, o vyprázdnenie sa postará žeriav, ktorý odpad z útrob kontajnera vytiahne pomocou hydrauliky.

Ako sme sa dozvedeli zo šalianskej radnice, prvý moderný kontajner v Šali uvidíte na Cintorínskej ulici. Stojiská budú vybudované postupne, po jednom.

Už ich osádzajú

.„Vo Veči sa v pondelok 1. októbra 2018 začínajú osádzať polopodzemné kontajnery. Prvé priviezli do Šale vo štvrtok. Celkovo bude vo Veči rozmiestnených 36 polopodzemných kontajnerov na komunálny odpad a 52 na separáty (sklo, papier, plast). Súčasťou každého stojiska bude kontajner na zmesový odpad aj na separáty,“ uviedla hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová.

Stojiská polopodzemných kontajnerov

Ul. Fr. Kráľa 4, Fr. Kráľa 6, Hollého 36, Lúčna 1, Cintorínska 5, Cintorínska 15, Narcisová 8, Narcisová 7,  Narcisová 21, Hollého 18, Slnečná 2,  Hollého 6, Gen. L. Svobodu 13, Slnečná 1, Narcisová 18, Nivy 3, Rímska 3.

FOTO, Obyvateľom Veče už priviezli kontajnery: Onedlho využijú polopodzemný zber
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie