Zlatica Gregorová Šport

FOTO, Chystajte športové náčinie: V Šali vzniká SKATEBOARD – BMX park

Skejtisti radosť z pohybu vyznávajú už desiatky rokov a obľuba tohto športu pretrvala dodnes. S doskou urobíte aj akrobatické kúsky.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, Chystajte športové náčinie: V Šali vzniká SKATEBOARD – BMX park
Foto: Zlatica Gregorová

Vďaka nápadu šalianskeho poslanca Mareka Molnára vznikne takéto športovisko aj v Šali. Pred rokom šalianska radnica dostala návrh, ku ktorému mala zaujať svoje stanovisko. Dotýkal sa výstavby priestranstva pre skateboarding našej mládeže.

Profesionálny návrh

Plánom na jeho zriadenie sa zaoberali aj členovia Komisie mládeže a športu pri Mestskom zastupiteľstve v Šali. Projekt sa im vlani pozdával, avšak, aby sa ním v meste mohli zaoberať a predložiť ho na schválenie mestským poslancom, potreboval profesionálne spracovanie. Nedávno predložený návrh členovia komisie tentoraz schválili. Nápad Mareka Molnára spracoval Tomáš Piršel a Marián Antal za podpory Mesta Šaľa.

Aj na bicykle

Ubehol rok a na svete je nielen projekt, ale začala sa už aj reálna výstavba Skateboard-BMX parku Šaľa. Športovisko, kde sa budete môcť preháňať na obľúbených skateboardoch bude umiestnené v areáli futbalového štadióna FK Slovan Duslo Šaľa. Ako náš portál informoval iniciátor projektu Marek Molnár, „umiestnenie je na nevyužitom priestranstve, pričom vedenie FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA uviedlo kladné stanovisko k vybudovaniu Skate parku v areáli. Vybudovanie Skateboard-BMX parku by predstavovalo prínos pre šport, čím by získalo vyššie povedomie mládeže, nakoľko je tento šport medzi ňou obľúbený, vytvoril by sa im priestor na viacúčelové ihrisko ako je Skateboard-BMX bicykle.“

Podľa Mareka Molnára hlavným účelom vybudovania športoviska je odlákať deti od nezdravého životného štýlu a ich opätovného využívania voľného času na čerstvom vzduchu.

Extrémny šport?

Ako ďalej iniciátor projektu Marek Molnár uviedol, „Skateboarding a BMX bike je šport niekedy v médiách označovaný ako extrémny šport, v ktorom sa používa skateboard alebo BMX bike k jazde a vykonávanie trikov a gymnasticko – športových úkonov. Skateboarding /BMX bike možno chápať ako rekreačnú aktivitu, umenie, prácu alebo typ dopravného prostriedku. Počas rokov sa priebežne skateboarding veľmi menil čo sa týka trikov, štýlu jazdy a stavby samotných skateboardov či skateboardových plôch. Na svete je vraj 18,5 miliónov skateboardistov.“ Takéto športoviská vznikajú po celom Slovensku a Šaľa už bude patriť medzi nich.

EKO materiály

Marek Molnár vidí veľký prínos projektu v tom, že by mohol zviditeľniť mesto Šaľa, ktoré by získalo by nový kredit a prilákalo mladú vrstvu obyvateľstva do tejto lokality. Pri výstavbe parku bude použitá jednoduchá konštrukcia bez základov z betónu, nehrdzavejúcej aj pozinkovanej ocele, gumy, materiálov dobre odolných poveternostným vplyvom. Pri budovaní Skate parku budú využité modulové prvky, ktoré poskytujú nové kombinácie. Použijú sa recyklovateľné a ekologické materiály, ktoré budú zabezpečené proti vandalizmu vďaka jednoduchému dizajnu s nízkymi skrutkovými spojmi a stabilnými materiálmi.

Pri vstupe na športovisko sa bude vyžadovať využívanie ochranných prostriedkov (ochrana hlavy, kolena, lakťa a rúk) a udržiavanie čistoty areálu. Dôležitá je opatrnosť voči ostatným užívateľom šalianskeho Skate parku.

FOTO, Chystajte si dosky s kolieskami: V Šali vzniká SKATEBOARD – BMX park
19
Galéria
View this post on Instagram

Skejtistom v Sali buduju areal #sport #sala #sala24 #relax

A post shared by Šaľa24 (@sala.dnes24.sk) on

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie