Zlatica Gregorová Rôzne

Fontánu pri radnici vyčistili: Vodou sa schladíte, ale neuhasíte smäd, FOTO

Ovlaženie dobre padne každému, kto trávi dlhší čas v horúcom počasí. Ulice mesta sú riadne rozpálené a s ochladením môže pomôcť aj fontána.

Ilustračný obrázok k článku Fontánu pri radnici vyčistili: Vodou sa schladíte, ale neuhasíte smäd, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Aj v Šali máme jednu priamo oproti budove mestského úradu. Druhá vytryskuje neďaleko šalianskeho archívu v blízkosti amfiteátra.

Vyčistili fontánu

Ako nám povedal správca nehnuteľností Mesta Šaľa Jaroslav Rácz:, „Fontána pri radnici nebola vlani v prevádzke a vykazovala veľké úniky vody. Mesto ju chcelo dať opraviť, čo však zhltne veľký balík peňazí.“ Oprava sa teda odkladá na neurčito. Vodná plocha v centre mesta je však už asi mesiac v prevádzke. Tak, ako zvyčajne i teraz potrebovala zásah odborníkov. Tí ju poriadne vyčistili.

Nekúpať sa, nepiť!

Vodná plocha však slúži výhradne na malé osvieženie, platí prísny zákaz kúpania sa v nej.

Pracovníci mestského úradu zabezpečujú jej pravidelné čistenie. Vysoké teploty sa nám opäť vracajú a preto veríme, že vás pohľad na vodu vo fontáne aspoň trochu schladí. Keďže je v nej zakázané kúpanie, osviežiť sa môžete pod hmlovou bránou,“ uviedla hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová. Voda v tejto fontáne však nie je pitná, preto sa ňou môžete iba ovlažiť.

Fontánu pri radnici vyčistili: Vodou sa schladíte, ale neuhasíte smäd, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie