Peter Štrbo Hádzaná

Duslo zdolalo Trenčín už aj s Dubajovou

V predohrávke 13. kola medzinárodnej hádzanárskej súťaže žien – WHIL, si šalianske chemičky poradili s mladým kolektívom Trenčína a po jednoznačnom priebehu vyhrali rozdielom dvoch tried.

Hostia vydržali hrať rovnocennú partiu s domácim Duslom, ktoré nastúpilo k duelu bez zranenej reprezentantky Simony Pilekovej, (poznámka: pre svalové zranenie bude chýbať minimálne tri týždne) prvých desať minút, ale na druhej strane jeho rady posilnila po návrate z materskej dovolenky dlhoročná reprezentantka, opora a kanonierka Katarína Dubajová. Po prvý krát išlo Duslo do vedenia v 11 min. po góle kapitánky a pivotky Czaníkovej (6:5) a od tohto momentu už ťahal súper za kratší koniec. V 21. minúte sa po prvý krát do čierneho trafila Dubajová a zvýšila vedenie Dusla na rozdiel piatich gólov 11:6, čo bolo pre ďalší vývoj duelu rozhodujúce. Štart síce dokázal po obrátke ešte raz znížiť na rozdiel troch gólov (v 42. minúte 20:17), ale potom zabrala aj šalianska omladina Szarková s rýchlonohou Bérešovou a za niekoľko minút bol stav 25:19 v prospech Dusla. Omladený kolektív chemičiek ešte v závere prikrášlil ďalšími gólmi jednoznačne zaslúžené a jasné víťazstvo a tým si aj upevnil pozíciu vo vedúcej štvorke. Kuriozitou duelu bol gól brankárky hostí Pojezdalovej v 40. minúte hodom cez celé ihrisko. Slovan Duslo ŠAĽA – Štart Trenčín 31:21 (15:10) Rozhodovali: Sivák – Dvorský; 400 diválkov; pok. hody: 4/3 – 3/1; vylúčené 4:4;. Priebeh stretnutia: 0:2, 3:4, 6:5, 11:6, 15:10, 18:12, 20:17, 25:19, 29 :21, 31:21. Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 3, Trochtová 2, S. Szarková 5/1, Czanik 5, Bérešová 5, Weibelová 2, Veselková, Puškášová 3, Piskayová 3/2; Zemáneková, Dubajová 3, Pócsiková – tréner Michal Lukačín. Štart: Rajnohová 6/1; Šáteková, Kovaličková a Birkušová po 4,…. – tréner Ján Beňadik.

Tréner Michal Lukačín po stretnutí povedal: „Vedeli sme, že nás nebude čakať po dlhšej prestávke ľahký súper, hovorí tréner Michal Lukačín, **ale sme sa na neho dobre pripravili. Trápil nás iba v priebehu prvej desaťminútovky, keď bol aj stav vyrovnaný. Od 11. minúty sme sa dostali do vedenia, ktoré aj zásluhou presnej streľby viacerých hráčok neustále narastalo. Potešil návrat skúsenej Dubajovej, škoda že svalové zranenie vyradilo na určité obdobie reprezentantku Pilekovú. Ideme však ďalej za svojim cieľom.“ ** video zo zápasu: http://www.sala24.sk/news.php?…