Peter Sýkora Iné športy

Duslo využilo v play – off iba jednu príležitosť

V úvodných zápasoch hádzanárskej play – off vyhralo šalianske Duslo s michalovskou Iuventou iba v prvom dueli a pod Vihorlat pocestuje so stratou jednej kvetinky.

Na semifinálové duely v play – off s Iuventou Michalovce nastúpili už hostia s kvalitnejším a konsolidovanejším kádrom (doliečili sa Obšitníková s Tobiášovou), ale v prvom dueli vydržali hrať vyrovnanú partiu s Duslom iba do 16. minúty, keď bol na ukazovateli skóre stav 5:5. Strelecky sa darilo Popluhárovej a svoje odviedla aj brankárka Némethová. Potom nečudo, že v 26. minúte viedli už chemičky rozdielom siedmych gólov 13:6, čo bolo pre ďalší vývoj duelu rozhodujúce. Po obrátke sa strelecky pridala aj druhá najlepšia kanonierka domácich A. Tóthová. Slovan Duslo ŠAĽA – Iuventa Michalovce 24:16 (14:8) – 1. zápas Pred 500 divákmi rozhodovali: Novotný a Horáček (Česko); pok. hody: 3/2 – 3/2; vylúčené: 2:5; č.k. Škľaruk v 53. minúte po troch vylúčeniach. Duslo: Némethová, Grandtnerová, – Trochtová 2, Pileková 3, Puškášová, S. Szarková 1, Popluhárová 9/2, J. Braunová 3, Czanik 1, Veselková, A. Tóthová 5, Bérešová – trénerka D. Braunová. Iuventa: Obšatníková 4/2, Tobiášová 3, Škľaruková 3, Szölössyová 2,…. – tréner D. Daniš. +++++ Iuventa vyrukovala na druhý duel od úvodného hvizdu rozhodcov s „osobkou“ na Tóthovú (legionárka Bachyrieva) a čiastočne aj na Popluhárovú, čo v konečnom meradle aj rozhodlo. V úvodnej štvrťhodine ešte viedli zverenkyne trénerky D. Braunovej vždy o gól, ale súper skóre vyrovnal. Góly nestrieľali obávané kanonierky Dusla a mladá Szarková sama nestačila. Hostky zásluhou presnej streľby najmä Pollákovej „utiekli“ v 23. minúte na rozdiel piatich gólov – 6:11. V II. polčase ešte za stavu 11:14 mohla Šaľa pri presilovke ešte zvrátiť priebeh, ale bola to naopak Iuventa, ktorá pridala ďalšie góly a vybojovala na juhu Slovenska cenné víťazstvo.. Slovan Duslo ŠAĽA – Iuventa Michalovce 24:32 (10:14) Pred 350 divákmi rozhodovali: Hájek a Macho (Česko); pok. hody: 3/3 – 6/3; vylúčené: 2:6. Duslo: Némethová, Grandtnerová, Túrociová – Trochtová 1, Pileková 2, Puškášová, S. Szarková 7, Popluhárová 8/2, J. Braunová 2, Czanik 1, Veselková, A. Tóthová 3/1, Bérešová – trénerka D. Braunová. Iuventa: Kudročová, Gubíková – Bachyrieva 5/3, Zemáneková, Szölössyová 4, Polláková 10, Škľaruková 5, Obšatníková 1, Hollá 1, Horňáková, Piskayová, Tobiášová 6/1, Tregubová – tréner D. Daniš. Trénerka Darina Braunová: „ V prvom zápase sa nám podarilo z hry vypojiť uzdravené spojky hostiek, hrali sme dobre v obrane a darilo sa aj Némethovej, čo bolo pre naše víťazstvo rozhodujúce. V nedeľňajšej odvete sme hrali dobre iba štvrťhodinu (5:5), potom sme hrali nervózne, urobili sme veľa technických chýb, nevychádzali nám presilovky, čo dokázal kvalitný súper využiť. Chceme ešte zmobilizovať všetky sily a pokúsiť sa v Michalovciach o podobný scénar. „