Michaela Gálová Iné športy

Duslo prevalcovalo súpera

Slovan Duslo ŠAĽA – Jindř. Hradec 36:11 (17:8) Hostky zatiaľ veľa vody vo WHIL-ke nenamútili, ale Duslo napriek tomu, že nastúpilo bez chorej pivotky Trochtovej a najlepšia strelkyňa súťaže (po 8. kole) Dubajová nedobrovoľne „oddychovala“ urobi

Hradec po prvý krát skóroval až v 12. minúte hry, nakoľky dobre chytala Némethová a pozorne hrali aj spoluhráčky v obrane. Po prestávky napriek tomu, že si zahralo všetko, čo bolo zdravé na palubovke už jednoznačne dominovali mladé hráčky Dusla (Puškášová, Szarková, Veselková). Dirigované reprezentačnou dvojicou Tóthová s Popluhárovou si nielenže z chuti zahrali, ale aj zastrieľali. Súperky boli po obrátke našou hrou vystavené často do roli štatistov. Diváci boli s predvedeným výkonom spokojní. R: Cipov a Pastierik; pok. hody: 3/2 – 4/1, vylúčené 3:6, 150 divákov. Duslo: Grantnerová, Némethová, Túrociová – J. Braunová 1, Czaníková 8, Dubajová , Puškášová 2, Kostková 6, Pileková, Popluhárová 6/2, S. Szarková 6, A. Tóthová 3, Veselková 1, Čamajová 3. Trénerka Darina Braunová: „ Bol to posledný zápas nášho mužstva v tomto roku na domácej palubovke a chceli sme sa rozlúčiť s dobrou hrou a víťazstvom. Myslím si, že sa to dievčatám aj podarilo. Napriek zásahom do zostavy sme pred dôležitým duelom s majstrom Česka Veselím n/M dosiahli jasné víťazstvo .“ Tabuľka po 9. kole: 1. ŠKP Bratislava 267:200 – 17 bodov; 2. Slávia Praha 276:199 – 16 bodov; 3. Olomouc – 286:233 – 15 bodov;..... 6. ŠAĽA 273:203 – 11 bodov;… 11. Inter Bratislava 192:296 – 2 body; 12. Partizánske 201:273 – 0 bodov. Najlepšie strelkyne Dusla v súťaži po 9. kole: Dubajová – 60 gólov, Tóthová – 37 gólov; Popluhárová – 37 gólov; Čamajová – 22 gólov; Kostková – 20 gólov; Pileková – 19 gólov; Trochtová – 16 gólov; J. Braunová – 16 gólov;,......