Peter Štrbo Futbal

Dunajskej Lužnej sme nadelili poltucet

Futbalisti Šale majú za sebou vydarené futbalové popoludnie, Dunajskej Lužnej uštedrili prvú domácu prehru v sezóne. Duslo ako prvé mužstvo v sezóne dokázalo skórovať na tomto ihrisku a podarilo sa mu to hneď šesťkrát.

Šaľa začala svižne a už v 15.minúte sa ujala vedenia po góle Čurgaliho. Domáci síce v 43. minúte zrovnali skóre po úspešnej koncovke Puchnera, no do šatní sme aj tak išli s jednogólovým náskokom, nakoľko sa v 45.minúte presadil Lalák. V druhom dejstve Dunajská Lužná opäť dokázala vyrovnať, gól na 2:2 strelil v 52.minúte Peťovský, no to bolo už zo strany domácich všetko, naopak prišli ofenzívne „manévre“ chemikov. Do útoku zavelil kapitán Lancz, ktorý v 62.minúte poslal Duslo opäť do vedenia. Pokoj na kopačky hostí priniesol presný pokus Laláka zo 73.minúty, ktorým sme sa dostali už do dvojgólového vedenia a keď si o necelých päť minút domáci zrazili loptu do vlastnej siete, o víťazovi už nebolo pochýb. Ofenzívne predstavenie „chemikov“ zavŕšil svojim druhým gólom v stretnutí Oskar Lancz. Dunajská Lužná patrila pred zápasom medzi najlepšie brániace celky III.ligy, pričom v domácom prostredí neinkasovali až do nášho vzájomného zápasu ani raz. Šaľa tak pripravila svojmu súperovi prvú domácu prehru v sezóne a pokrstila „svätyňu“ Dunajskej Lužnej rovným poltuctom gólov. Po zaváhaní juniorov Slovana sme sa opäť prepracovali na čelo tabuľky.

[size=14]OFK Dunajská Lužná – FK Slovan Duslo Šaľa 2:6 (1:2)[/size] Góly: 43. Puchner, 52. Peťovský – 15. O. Čurgali, 45. a 73. Lalák, 62. a 89. O. Lancz, 78. vlastný rozhodoval: Krivošík, 300 divákov

OFK: Malec – Brunovský, D. Tóth, Puchner, J. Hrnčár – Hlina (46. min. M. Sokol), J. Remeň (46. min. R. Nosko), Pačaj, Jackuliak – A. Molnár (46. min. Kysela), Peťovský. Tréner: I. Vrabec.

DUSLO: Hužovič – Obert (25. min. Konopásek), Áč, Mujkoš, Ďatko – Glenda, Lalák, Lancz, Tomiš – Čurgali (79. min. Košút), Numéric (79. min. Gajdoš)

Výsledky 10.kola:

Nitra jun. – Topoľčany 1:1 Nemšová – Trnava „B“ 3:3 Šamorín – Púchov /zápas sa neodohral, hostia nepricestovali/ Sereď – Nové Mesto n/V 3:1 Moravany n/V – Pezinok 2:0 Vrbové – Slovan jun. 2:1 Nové Zámky – Vráble 1:1