Aktualizované Správy

Držte si klobúky! Silný vietor udrie aj v našom okrese

Počas uplynulého týždňa vietor vyčíňal aj v Šali. Meteorológovia opäť varujú pred vrtochmi počasia.

Ilustračný obrázok k článku Držte si klobúky! Silný vietor udrie aj v našom okrese
16
Galéria

Silný vietor vyvracal stromy, na strednom Slovensku dokonca spôsobil plošné výpadky elektrickej energie. Bez prúdu bolo približne 20-tisíc odberných miest. Poriadny vietor udrel aj na Šaľu.

Hasiči mali plné ruky práce so zabezpečovaním parkoviska v tesnej blízkosti hypermarketu. Reklamný pútač na vysokom stožiari nedokázal odolávať silnému nárazovému vetru. Jedna z reklamných plôch sa vtedy začala nebezpečne kývať, neskôr sa zrútila na zem.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) opäť dvíha varovný prst.

Výstraha prvého stupňa je v platnosti 10. februára od 8.00 do 12.00 hodiny. Miestami sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 12 až 16 m/s (45 až 60 km/h) alebo krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).

Druhý stupeň výstrahy pred vetrom platí 10. februára od 12.00 hodiny do 20.00 hodiny a 11. februára od 9.00 hodiny do 16.00 hodiny.

„V okrese Šaľa sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 – 29 m/s (85 – 105 km/h),“ informujú meteorológovia.

Predpokladaná rýchlosť vetra predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ dodáva SHMÚ.

„Mesto vzhľadom k očakávanému silnému vetru, ktorý môže ohrozovať životy a zdravie občanov prijalo ďalšie opatrenie. Mestský cintorín v Šali aj v mestskej časti Veča bude v prípade silného vetra z preventívnych dôvodov zatvorený,“ informovalo mesto Šaľa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Hrozí pád reklamného pútača
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie