Peter Štrbo Futbal

Dôležité víťazstvo nad ťažkým súperom

Futbalistky Šale privítali vo víkendovom zápase MFK Topoľčany, finalistky Slovenského pohára z ročníka 2010/2011. Náročného súpera, ktorému sa však v úvode novej sezóny nedarí, dokázali zdolať presvedčivo 4:1.

Šalianky si do prestávky vytvorili dvojgólový náskok, v druhom dejstve pridali ďalšie dva góly a po zásluhe sa tak tešili z dôležitého víťazstva. V závere zápasu dostala šancu v bráne domácich aj juniorská reprezentantka Kubíková. Svoj strelecký účet v sezóne si okamžite po návrate do zostavy otvorila Poláková, ktorá by mala byť v ďalšom priebehu sezóny oporou. V najbližšom kole cestujú naše futbalistky do Žiliny, ktorá cez víkend dokázala uhrať bezgólovú remízu na pôde Slovana Bratislava.

[size=14]Šaľa – Topolčany 4:1 (2 :0)[/size] Goly : Poláková, Vojteková, Šaraboková, Košíková

Zostava: EL Dahaibiova (80.Kubíková), Moskáľová, Palicová, Vojteková, Dikanová (68.Palovčíková), Korytárová, Katonová (60.Paločková), Rybárová, Košíková, Šaraboková, Poláková (72.Siváková)

Milan Mrllák, tréner: „Diváci mohli vidieť obojstranne bojovný a otvorený duel. Naše víťazstvo je podľa mňa zaslúžené, nakoľko sme za ním išli od prvej minúty, čaká nás však ešte veľa práce. Topoľčany určite nepatria tam, kde sa momentálne nachádzajú. Svoju stúpajúcu formu chceme potvrdiť v Žiline."

Výsledky 4.kola:

Dúbravka – Pakostov 7:1 Slovan – Žilina 0:0 Nové Zámky – Trenčianske Teplice 2:1 Lady Team – Humenné 3:1

[size=14]**Žiačky – I.liga: **[/size]

Žiačky Šale zatiaľ neohrozene kraľujú vo svoje súťaži, keď vo všetkých štyroch zápasoch bodovali naplno a dopracovali sa k neuveriteľnému skóre 39:1. K osvedčenej strelkyni Čopíkovej sa v zápase s Topoľčanmi zapísali do streleckej listiny ešte Špeková, Očovská a Kelemenová.

**FK Slovan Duslo Šaľa – Topoľčany 4:0 (2:0) ** góly: Špeková, Čopíková, Očovská, Kelemenová