Zlatica Gregorová Samospráva

Do Šale zavítali krajskí poslanci: Navštívili aj polikliniku, FOTO

V našom meste sa väčšina očí upiera na zdravotnícku oblasť. Je isté, že od budúceho mesiaca môžu obyvatelia Šale počítať s Detskou pohotovosťou.

Ilustračný obrázok k článku Do Šale zavítali krajskí poslanci: Navštívili aj polikliniku, FOTO
Zdroj: Mesto Šaľa

Tú bude prevádzkovať Nitriansky samosprávny kraj a to priamo v útrobách miestnej polikliniky. Práve jej priestory si pozreli nedávno poslanci z Nitrianskeho samosprávneho kraja. Debata sa dotýkala aj plánovaného Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti NSK v Šali.

Investovali do polikliniky

I keď to s pohotovosťou v našom meste ešte predvlani nevyzeralo ružovo, intervencie primátora Šale Jozefa Belického, petície občanov mesta a mnoho ďalších rokovaní prispeli k tomu, že nakoniec nezanikla. Naopak, Nitriansky samosprávny kraj investoval do rekonštrukcie objektu polikliniky vyše 500-tisíc eur a vybudoval pri nej aj nové parkovisko. A opäť prichádzajú ďalšie novinky v šalianskom zdravotníctve.

Nové centrum

V apríli tohto roka už členovia Komisie zdravotníctva NSK riešili návrh na projekt Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti NSK v Šali. Výzvu na predkladanie projektových zámerov za účelom integrácie primárnej zdravotnej starostlivosti bolo žiadúce využiť. Maximálna výška príspevku na jeden projekt predstavuje sumu 700 000 eur. Vynovené priestory šalianskej polikliniky si tak na vlastné oči prišla pozrieť skupinka krajských poslancov, medzi ktorých patrí aj primátor Jozef Belický a Róbert Andráši.

Riaditeľ Polikliniky NSK Šaľa Boris Jordanov previedol členov zdravotníckej komisie NSK vynovenými priestormi polikliniky.

Prevzali poverenie

„Rekonštrukčné práce prebiehajú aj na prízemí, kde v súčasnosti funguje lekárska služba prvej pomoci pre dospelých. Vynovením už prešla samotná ambulancia pohotovosti – dve miestnosti pre pacientov, sesterská a lekárska miestnosť,“ informovala nás hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová s tým, že vedenie nemocnice už prevzalo rozhodnutie o poverení prevádzkovať Detskú pohotovosť v Šali od Ministerstva zdravotníctva SR. Hneď vedľa detskej pohotovosti občania nájdu aj tú pre dospelých.

„Pre túto chvíľu som rád, že máme už zmodernizovanú veľkú časť polikliniky, máme zmodernizovanú pohotovosť pre dospelých. Potešujúcou správou je, že pribudne pohotovosť pre deti v rovnakých priestoroch. Bude to jednoduchšie vybaviť si záležitosti, ktoré nevyhnutne potrebujeme na pohotovostnej službe,“ zhodnotil primátor Šale, ktorý je aj poslancom NSK a členom zdravotníckej komisie.

Oprava strechy

Podľa primátora Jozefa Belického je dobré, že VÚC sa k riešeniu modernizácie polikliniky stavia ústretovo. „Zatiaľ uvoľnili všetky prostriedky, ktoré žiadal riaditeľ na to, aby sme zmodernizovali toto zariadenie, aby spĺňalo požiadavky doby, ale aj technické požiadavky. Do budúcnosti sa plánujú obrovské investície, pretože oprava strechy na ôsmich objektoch, ktoré tam sú, si vyžadujú státisíce eur. Ale verím, že sa nám podarí získať aj toto, že sa nám podarí v budúcnosti získať prostriedky aj na postupné sprevádzkovanie tých opustených budov,“ skonštatoval Jozef Belický.

Na jednom mieste

Čo sa týka Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti NSK, šalianska radnica potvrdila požadovaných odborníkov, ktorí by mali byť jeho súčasťou. Občan by tak našiel zdravotnícke služby na jednom mieste. Ak všetko pôjde podľa plánov a projekt CIZS v Šali dostane zelenú, občania by ho mohli využívať už v budúcom roku.

Do Šale zavítali krajskí poslanci: Navštívili aj polikliniku, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie