Zlatica Gregorová Správy

Do práce na bicykli aj tento rok: Radnica vyzýva aj všetkých malých Šaľanov

Športová kampaň bude opäť pokračovať. Po roku sa roztočia kolesá na bezmotorových dopravných prostriedkoch. Zapojí sa aj naše mesto.

Ilustračný obrázok k článku Do práce na bicykli aj tento rok: Radnica vyzýva aj všetkých malých Šaľanov
26
Galéria

Šaľania už môžu trénovať na novej cyklotrase. Do súťaže sa môžu prihlásiť tímy-kolegovia z jednej firmy alebo aj študenti z jednej školy. Kvôli obľube podujatia aj u mladších ročníkov, sa do nej môžu zapojiť aj deti z materských a základných škôl.

Národná kampaň Do práce na bicykli odštartuje 1. marca. Odvtedy bude možné vyplniť registračný formulár. Počas mája si cyklisti budú zapisovať prejdené kilometre a potom ich údaje vyhodnotia.

Mini Májovky

Aj malí Šaľania sa radi bicyklujú. Dokazujú to výsledky malých Májoviek, ktoré k tomuto športu priviedli aj svoje učiteľky či rodičov. Takto sa im nakopili prejazdené kilometre a vlani získali skvelé umiestnenia. Zatiaľ sa do súťaže zapojili už 2 základné školy a 1 materská škola. O ich bezpečnosť sa postará mestská polícia.

Rokovanie

Kvôli podujatiu sa nedávno v šalianskej radnici stretli zástupcovia škôl a mesta: riaditeľka ZŠ Ľ. Štúra Eva Aláčová, riaditeľka ZŠ J. C. Hronského Katarína Grznárová, riaditeľka MŠ 8. mája Žaneta Gužíková a viceprimátor Šale Róbert Tölgyesi.

Hlavnou témou bola kampaň Do práce na bicykli, do ktorej sa od tohto roku môžu prihlasovať aj základné a materské školy. Mesto prostredníctvom šalianskej mestskej polície zabezpečí, aby sa deti mohli bezpečne prepraviť do svojich škôl. Školy ešte pred začatím tejto kampane zorganizujú edukačné prednášky pre deti a rodičov,“ priblížila Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Vyzývajú mládež

Vlani sa do súťaže zapojilo 39 tímov a 136 jednotlivcov. Spoločne najazdili skoro 9000 kilometrov.

Najlepšie si vtedy počínali Cyklo-Bežci ŠAĽA,  Vuchťáci a Bežci Duslo. No a samozrejme, zapojili sa aj deti z MŠ 8. mája v Šali-Májovky. Deti v 16 tímoch zdolali takmer 600 kilometrov. Mesto verí, že sa súťaže zúčastní ešte viac šalianskej mládeže.

E-mailom

„Týmto spôsobom vyzývame všetky materské a základné školy v Šali, aby sa zapojili. Tím musí mať minimálne dvoch a maximálne štyroch členov, ktorí musia byť z jednej organizácie. Aby mesto mohlo zabezpečiť dostatok bezpečnostných prvkov, je potrebné, aby ste nám o svojom záujme dali vedieť aj prostredníctvom emailu: cizmarikova@sala.sk,“ vyhlásila šalianska hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii si pozrite zábery z vyhlasovania výsledkov Do práce na bicykli 2019.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku

V Šali ocenili úspešných cyklistov: Z výhier sa tešili malí aj veľkí, FOTO
26
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie