Zlatica Gregorová Správy

Do boja proti nákaze vyrazil aj Červený kríž: Šaľanom rozdajú tisíce rúšok

Tak, ako pri všetkých výnimočných situáciách, aj teraz sa na nich možno spoľahnúť. Obetavo pomáhajú všetkým bez rozdielu.

Ilustračný obrázok k článku Do boja proti nákaze vyrazil aj Červený kríž: Šaľanom rozdajú tisíce rúšok
Zdroj: TASR

O svojej činnosti dávajú vedieť celoročne pravidelnými aktivitami pre členov aj širokú verejnosť. Šíria osvetu nielen teoreticky, ale najmä praxou.

Dobrovoľníci

V tejto neľahkej dobe, ktorá postihla aj našu krajinu, sú osožné nielen informácie, ktoré pomôžu ľuďom čo najlepšie sa zorientovať, ale aj konkrétna pomoc.

Slovenský Červený kríž (SČK) práve "hľadá dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní pomáhať s jednoduchými úkonmi – distribúciou prípadnej materiálnej pomoci, vyzdvihnutím liekov v lekárni, nákupom pre seniorov, osamelých rodičov alebo ľudí v karanténe, príp. distribúciou ochranných rúšok, psychosociálnou pomocou,“ uvádza SČK na svojom webe.

Ideálne je, ak máte zdravotnícke vzdelania, nie je však nutnou podmienkou. S ohľadom na bezpečnosť by dobrovoľníci mali mať 18–50 rokov.

Záslužnú činnosť vykonáva aj Územný spolok SČK v Šali. Zaujímalo nás, či sa aj oni pripoja k celonárodnej aktivite. Chystajú niečo podobné i v našom meste?

„Teraz čakáme na dodávku rúšok pre Slovenský Červený kríž. Doviezli ich vládnym špeciálom a do Šale by mali poslať 10 000 kusov,“ povedala nám predsedníčka Územného spolku v Šali Veronika Kružlicová.

Dobrovoľníci z nášho mesta teda čakajú na vhodnú príležitosť, aby ich mohli rozniesť obyvateľom. Ak sľubované rúška dorazia, podľa predsedníčky ÚS SČK Šaľa v tom momente občanom dajú vedieť, kde ich budú rozdávať.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie