Dlhováhovčanom postavia nájomné byty: Dostali už územné rozhodnutie

Obyvateľom susednej dediny svitá na lepšie časy. Pribudne im tam nájomný bytový dom, ktorý vyrieši bývanie mnohým občanom.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Dlhováhovčanom postavia nájomné byty: Dostali už územné rozhodnutie
Foto: Zlatica Gregorová

Po tom, čo obecní poslanci schválili predaj pozemkov pod budúcim objektom, v týchto dňoch obec získala Rozhodnutie o umiestnení stavby.

Osem parciel

Bytový dom s 12 bytovými jednotkami bude stáť približne na ôsmych parcelách v katastri obec Dlhá nad Váhom. V projekte sa počíta aj s vybudovaním vodovodnej prípojky, predĺžením verejného vodovodu ako aj verejnej kanalizácie. Kompetentní pracovníci musia vybudovať aj a kanalizačnú prípojku, olejovú kanalizáciu, predĺžiť STL plynovod, NN rozvody a vybudovať zemnú prípojku. Ako obec informuje v dokumente, bytový dom je súčasťou samostatného územného konania.

Dom aj okolie

V rámci výstavby objektu majú v pláne vybudovať aj chodníky s dvojmetrovou šírkou a prístupové cesty na bezpečný a príjemný vstup do bytového domu. Pribudnúť by tu mali i zelené plochy a samozrejmosťou by malo byť aj parkovisko. Parkovisko bude pozostávať z kolmých stojísk s rozmermi 4,5×2,5 m, „celkový počet odstavných stojísk bude 20 miest, 6 ks kolmých stojísk bude prístupných priamo z mestskej komunikácie,“ informuje obec.

Obyvatelia tejto dediny sa tak môžu tešiť, že získajú bývanie na vidieku, blízko okresného mesta Šaľa.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame