Správy

Deti zo šalianskej školy sa nenudili: Vytvorili vlastné encyklopédie a tajné písmo

Do dvoch ojedinelých aktivít sa zapojili žiaci Základnej školy Jozefa Cígera Hronského v Šali. Vytvárali nové encyklopédie a tajné písmo.

Ilustračný obrázok k článku Deti zo šalianskej školy sa nenudili: Vytvorili vlastné encyklopédie a tajné písmo
4
Galéria

Deti si na hodine slovenského jazyka vytvorili vlastné encyklopédie. „Pozvanie k tejto aktivite, ktorej cieľom bolo hravou formou priblížiť vznik a význam encyklopédií, dostali od učiteľky Kataríny Sedlárovej. Ďalšej novinke sa venovali na hodine dejepisu, keď sa pokúsili o návrh svojho vlastného tajného písma. Po jeho vytvorení písali odkazy pre spolužiakov. Naučili sa tým, v čom spočíva dôležitosť písma a že neslúži len na dorozumievanie, ale aj posielanie tajných informácií,“ informuje vedenie školy.

„Encyklopédie prinášajú vždy nové informácie. So žiakmi sme si prezreli napríklad z geografie, o zvieratách či o vesmíre. Nečítali sme ich doslovne, len sme sa zamerali na to, ako vzniká, že je v nej osnova či register. Vďaka tomu zistili, že to nie je len o údajoch, ale najmä o tom, aké je zložité zistiť ich, správne zosumarizovať a vložiť do nej ilustrácie,“ opisuje činnosť učiteľka Katarína.

„Tajným písmom, ktoré vytvorili, písali odkazy pre druhých, ktorí ich potom lúštili. Touto interaktívnou aktivitou sme sa nielen niečo naučili a zabavili, ale aj upevnili nové vedomosti v zaujímavej oblasti,“ dodala.

Táto iniciatíva na škole bola jednou z prvých aktivít po tom, ako sa prvý júnový týždeň po pandémiii obnovilo vzdelávanie na slovenských školách.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Deti vytvárali nové encyklopédie a tajné písmo
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie