Zlatica Gregorová Správy

Ďalšia obec kráča s dobou: Všetky novinky nájdete pekne v mobile

Stále viac obcí a miest sa snaží priblížiť k svojim obyvateľom. Okrem sociálnych sietí a webov často prichádzajú s modernými riešeniami.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia obec kráča s dobou: Všetky novinky nájdete pekne v mobile
Zdroj: Rastislav Búgel

Samosprávy sa stále častejšie snažia prinášať informácie na úrovni 21. storočia. Miestne tlačoviny často nestačia a v dobe vydania môžu byť neraz neaktuálne.

Vidíme to aj v dnešnej dobe, keď celý svet bojuje s pandémiou nového koronavírusu Covid-19. Nové opatrenia a obmedzenia prichádzajú doslova z hodiny na hodinu.

Informovanie občanov tak musí byť na prvom mieste. Okrem sociálnych sietí a samosprávnych webov tak na rad prichádzajú aj moderné riešenia. Desiatky miest a obcí na území Slovenska prinášajú svojim obyvateľom informácie priamo do vrecka. Využívajú k tomu služby špecializovaných mobilných aplikácií.

V obraze

V Tešedíkove nedávno sprístupnili novú službu. Ide o mobilnú aplikáciu V OBRAZE. Podľa obecných informácií, by mala poskytnúť dôležité informácie o situácii v dedine a ušetriť čas.

„Pomocou tejto aplikácie môžete dostávať všetky aktuálne informácie z našich webových stránok priamo do svojich mobilných telefónov a tabletov. Na novú správu vás upozorní notifikácia,“ informuje správca obecného webu.

Novinky

Aplikácia ponúka správy, ktoré sú dostupné na obecnom webe a najmä upozorní na nové správy. Tešedíkovčania tak budú mať všetko po ruke v mobile.

„Dozviete sa včas o pripravovaných akciách, môžete si prehliadnuť fotografie alebo dokumenty zverejnené na úradnej tabuli,“ uvádza obec.

Mobil a pripojenie

K tomu, aby ste aplikáciu mohli využívať, nepotrebujete registráciu, ani zadávať svoje osobné údaje. Stačí vám len inteligentný mobil alebo tablet s operačným systémom Android či iOS a samozrejme, prístup na internet.

Aplikáciu si môžete stiahnuť po kliknutí na odkazy nižšie:

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie