Rastislav Búgel Hádzaná

Chemičky nedali súperovi šancu

Hádzanárky Dusla zvíťazili v stretnutí 15.kola WHIL nad nováčikom súťaže UDHK Nitra-Sereď bez problémov 39:19. Najúspešnejšou strelkyňou v drese domácich bola Bahýlová. Šaľa sa prepracovala na čelo súťaže.

Šaľa si od úvodných minút vytvárala jednu šancu za druhou a dominovala na palubovke. Hráčky UDHK až príliš ľahko strácali lopty a chemičky v polovici polčasu viedli už o desať gólov 13:3. Kvalita bola jednoznačne na strane domácich a do šatní išla Šaľa s dvanásťgólovým náskokom. V druhom polčase pokračovalo Duslo v nasadenom tempe a zvyšovalo svoj náskok nad nováčikom WHIL. Šalianky napokon vyhrali rozdielom dvadsiatich gólov 39:19. Na výborné výkony z predchádzajúcich zápasov nadviazala Ivana Bahýlová, ktorá strelila deväť gólov. V každom z posledných štyroch majstrovských stretnutí bola Bahýlová najlepšou strelkyňou Dusla. Zverenky Michala Lukačína sa po 15.kole prepracovali na čelo súťaže. V šalianskom drese sa troma gólmi uviedla aj čerstvá posila Réka Bíziková, ktorá prišla práve z Nitry. Vďaka priaznivému vývoju si mohla v druhom polčase zahrať celá lavička, domácich priaznivcov potešila najmä Simona Szarková, ktorá po prvýkrát v sezóne dostala väčší priestor na palubovke po niekoľkomesačnej rekonvalescencii.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – UDHK ŠG Nitra-Sereď 39:19 (21:9) [/size] Najviac gólov: Bahýlová 9/4, Trochtová, Porubská a Bérešová po 4 – Sýkorová 9/4, Tulipánová 3 Rozhodovali: Volentics a Záhradník (obaja SR), vylúčené: 0:6, 7 m hody: 4/4 – 4/4, 550 divákov

Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Bahýlová 9/4, Bérešová 4, Trochtová 4, Porubská 4, Veselková 3, Bíziková 3, Vidiečanová 3, Czanik 2, Demajová 2, Pileková 2, Kovácsová 1, Piskayová 1, Szarková 1, Pócsiková, Weibelová

Výsledky 15.kola:

Most – Slavia 24:18 Olomouc – J.Hradec 29:17 Michalovce – Písek 38:23 Poruba – Senec 31:26 Zlín – Partizánske 31:26

Zdroj: TASR, Šaľa24 Foto: Milan Pospiš Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.123454_Pre­view:-Sala-v-sobotu-jasnym-favoritom]Preview: Šaľa v sobotu jasným favoritom[/link]