Správy

Budúcnosť krytej plavárne: Mesto chce uzatvoriť s Duslom nájomnú zmluvu

Mesto Šaľa chce uzatvoriť nájomnú zmluvu na nájom krytej plavárne so spoločnosťou Duslo Šaľa s cieľom rekonštrukcie a následného prevádzkovania plavárne.

Ilustračný obrázok k článku Budúcnosť krytej plavárne: Mesto chce uzatvoriť s Duslom nájomnú zmluvu
19
Galéria

Zmluva by mala byť uzatvorená na desať rokov, ročné nájomné by malo predstavovať 40 000 eur bez DPH. Počas prvých piatich rokov bude náklady na vykurovanie plavárne znášať Duslo.

Mesto na vlastné náklady zabezpečí sprevádzkovanie krytej plavárne a najneskôr do konca roka 2030 odkúpi plaváreň za osobitne dohodnutú kúpnu cenu. Návrh na uzatvorenie nájomnej zmluvy musí schváliť mestské zastupiteľstvo na svojom najbližšom zasadnutí.

Pol milióna eur

Majiteľom krytej plavárne je Duslo, ktoré ju v apríli minulého roka pre zlý technický stav strechy zatvorilo. Podľa technického posudku, ktorý vypracovala Slovenská technická univerzita v Bratislave, je v nevyhovujúcom stave lanová strešná konštrukcia plavárne. Bazén v plavárni kedysi plnil funkciu rezervnej nádrže pre závod v prípade požiaru, dnes už vzhľadom na zmenu výrobných technológií tento účel nespĺňa.

Duslo do plavárne neplánuje investovať a ponúklo ju na predaj mestu za 500 000 eur. Okrem toho firma ponúkla možnosť rozložiť túto cenu na päť ročných splátok, čiže po 100 000 eur ročne.

Ďalšou ponukou spoločnosti je, že počas splácania ceny by garantovala mestu súčasnú cenu za dodávku energie. Predmetné stavby a stavebné úpravy sú ocenené znaleckým posudkom, podľa ktorého je všeobecná hodnota nehnuteľností vyčíslená na 2,99 milióna eur.

Obľúbená plaváreň

Vedenie mesta oslovilo so žiadosťou o pomoc viacero štátnych orgánov.

„Plaváreň ročne eviduje viac ako 50 000 vstupov, navštevujú ju plavci a kluby z celého Slovenska,“ uviedla prednostka mestského úradu Jana Nitrayová.

Vláda SR vo februári tohto roka schválila návrh na uvoľnenie finančných prostriedkov zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa pre mesto Šaľa na rekonštrukciu budovy plavárne vo výške 1,075 milióna eur.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Minister Kamenický s tajomníkom Göncim v Šali: Návšteva kvôli plavárni
19
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie