Zlatica Gregorová Rôzne

Budú výtlky na šalianskom moste minulosťou? Práce začali v týchto dňoch

Dopravná situácia v našom meste sa výrazne nemení. Vodičov stále trápia obrovské kolóny a zlé cesty.

Ilustračný obrázok k článku Budú výtlky na šalianskom moste minulosťou? Práce začali v týchto dňoch
5
Galéria

Práve konštrukcia ponad Váh dostáva najviac zabrať. Prechádza cez ňu kompletný tranzit a to sa výrazne odzrkadľuje na stave vozoviek aj životného prostredia. Práve vďaka hustej nákladnej doprave sa asfalt mení na deravý koberec, v ktorom sa nachádzajú voľným okom viditeľné hlboké jamy.

Dočasné riešenia

Nedávno, už po niekoľkýkrát, sa pracovníci Regionálnej správy a údržby ciest Nitra pokúšali dať najväčšie výtlky do poriadku. Vždy však išlo o dočasné riešenie, ktoré veľa úžitku neprinieslo. Mesto napriek veľkej snahe nemá páky na opravu jám, ktoré na ňom priebežne vznikajú. Šaliansky most je v starostlivosti Slovenskej správy ciest (SSC), pracovníci tejto inštitúcie teda určia, kto a kedy bude práce vykonávať.

Diskusia

Keďže jamy na moste dosiahli v týchto dňoch úctyhodnú hĺbku, vodiči, tadiaľ prechádzajúci, začali mať vážne problémy. Neoznačená diera vie narobiť škody na podvozku auta a taktiež aj škrt cez rozpočet jeho majiteľovi. Minulý týždeň sa už prejazd dostal do zorného poľa Slovenskej správe ciest. Jej pracovníci ako aj odborníci z nitrianskej regionálnej údržby diskutovali nad postupom prác. Prešlo pár dní a ľady sa pohli. Na moste sa začalo s opravou výtlkov.

Vyjadrenie SSC

V súvislosti s cestnými prácami sme dostali odpoveď na to, čo sa aktuálne na moste deje.

V týchto dňoch prebehne dočasná oprava výtlkov na mostoch  v Šali a na ceste I/75 od mosta po ul. Štúrovu. Oprava výtlkov je realizovaná zmluvným dodávateľom RSÚC Nitra,“ priblížila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Pozrite si vlaňajšie zábery z výmeny zábradlia na šalianskom moste.

Foto: ilustračné

Cestári v Šali opravujú zábradlie: Dokončiť by ho mali v novembri, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie