Michaela Gálová Futbal

Boli sme bližšie k bodom

V dôležitom dueli nastúpili domáci bez zraneného Čirika a Vyskoča (4 ŽK), ale výkonom potvrdili, že to na mužstvá z čela tabuľky vedia.

Prvých dvadsať minút mal dobré strelecké možnosti Tomiš, ale konto Volešáka zostalo čisté. Hostia sa dostali do šance v 21. min., ale hlavičku Fanenda Adiho vykopol z bránkovej čiary Zajac. V 33. min. boli blízko vedeniu šaľania, keď po hlavičke Mujkoša tiesnený Kuba zblíza nastrelil žrď. Hostia „uderili“ v 38. minúte Hlohovským, keď jeho trestný kop z 18 metrov skončil v pravej šibenici svätyne Dusla. Domácich gól nezlomil a tesne pred prestávkou vyrovnal exportným volejom Tomiš. Po prestávke mali viac z hry chemici. V 52. min. Tomiš ideálne prihral Lalákovi, ale jeho strelu obetavo zblokoval kapitán Godál. Hostia sa snažili o rýchle kontry, ale pozorná obrana domácich im veľa nedovolila. Vzrušenie v hľadisku priniesli hlavička Peťovského a Tomišová delovka, ale skóre sa nemenilo. Rozhodnutie mala priniesť 68. minúta, keď na dlhý pas Benka nabehol Zajac, svoje sólo však zakončil strelou do vybiehajúceho brankára hostí. Deľba bodov vo veľmi dobrom stretnutí nepomohla ani jednému mužstvu. Duslo ŠAĽA – AS TRENČÍN 1 : 1 (1:1) Góly: 45. min. Tomiš – 38. min. Hlohovský; ŽK: Krajník, Lalák, T. Obert, Zajac – Gergel, Kubík, Salinas; Rozhodoval Šimon – 285 divákov. Duslo: Kolmokov – T. Obert 49. min. Uzola), Krajník, Mujkoš, Benko – O. Lancz, Zajac (85. min. Cíferský), Lalák, Tomiš – Kasaj, Kuba ( 58. min. Peťovský ). Hlas trénera: P. Ančic (Šaľa): „ Proti Trenčínu, ktorý bojuje o špicu tabuľky a ťahá úspešnú sériu podali moji chlapci dobrý a bojovný výkon. Pozornou obranou sme ich do vážnejších príležitostí nepustili, škoda chyby pred prvým gólom. Pri lepšej streleckej koncovke sme mohli nakoniec prerušiť dlhú sériu Trenčína bez prehry a získať dôležité tri body .“ Ďalšie výsledky 19. kola: Michalovce – Dolný Kubín 2:0; Ružomberok „B“ – ViOn Zl. Moravce 3:2; Lipt. Mikuláš – Púchov 4:2; Rimavská Sobota – Lučenec 3:1; Prievidza mala voľno.

7. Podbrezová 0 bodov

Poznámka: Po 5. kole odstúpila Podbrezová zo súťaže a jej výsledky boli anulované. Šaľa 6.12.2009 Jozef Sklenár