Hádzaná

Boj o semifinále s dramatickým finišom: Krajské derby rozhodol jediný gól

V tvrdom súboji o postupovú štvorku narazili Zámčania na hráčov Šale. V krajskom derby sa tešili Šaľania.

Ilustračný obrázok k článku Boj o semifinále s dramatickým finišom: Krajské derby rozhodol jediný gól

Hádzanári MHC Štart Nové Zámky podľahli v zápase 3. kola nadstavbovej časti Slovnaft Handball extraligy v skupine o 1.-6. miesto na domácej palubovke HKM Šaľa tesne 28:29.

Od úvodu zápasu viedli domáci, až do 15. minúty si udržiavali jedno až dvojgólový náskok. Potom však prišiel obrat hostí, ktorí nakoniec vyhrali polčas o päť gólov.

Tí si svoje vedenie držali aj v druhom dejstve. Zámčania nasadili v posledných minútach silný finiš, ale na vyrovnanie im to už nestačilo.

Po troch nadstavbových kolách sa Zámčania usadili na piatom mieste, keď sa na štvrté miesto posunuli práve Šaľania. Do semifinále postúpia prvé štyri tímy.

MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 28:29 (9:13)

Najviac gólov: Vadkerti 8/1, Straňovský 6/2, Tschur, Rakatynec po 3 – Petro 7/5, Kurka 6, Dudáš 4

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 4:4, 7 m hody: 3/3 – 6/5

Zápas sledovalo: 300 divákov