Peter Štrbo Hádzaná

Bitka o titul vrcholí! Hádzanárky Šale po roku opäť vo finále!

Zvládli to! V mimoriadne vyrovnanej semifinálovej sérii sa po prvýkrát nepredlžovalo až vo štvrtom zápase. Šalianky na palubovke Partizánskeho uspeli aj v druhom dueli, po včerajšej výhre po predĺžení tentoraz už nenechali nič na náhodu a zvíťazili c

[size=14]HK Danlog Partizánske – Slovan Duslo Šaľa 13:20 (7:10)[/size] Najviac gólov: Z. Janšáková 5/2, Šáteková 4, Michnová 3, Kertészová 1 – Bérešová 5, Szarková 4, Pileková 4 Rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR) , vylúčené: 2:2 , 7 m hody: 3/1 – 0/0, 700 divákov

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová – Bizíková, Trochtová 1, Porubská, Piskayová, Vidiečanová 3, Bérešová 5, Tulipánová, Czánik 1, Demajová 2, Pileková 4, Szarková 4, Ďurechová.

3. zápas: V play-off sa predlžovalo aj do tretice, Šaľa má mečbal![/color][/si­ze]

Semifinálová séria medzi Šaľou a Partizánskym je nesmierne vyrovnaná, po dvoch predĺženiach na palubovke Dusla sa v riadnej hracej dobe nerozhodol ani prvý duel v Partizánskom. V predĺžení ukázali väčšiu vôľu po víťazstve chemičky a po triumfe 30:29 sú už len krôčik k vytúženému postupu do finále.

[size=14]HK Danlog Partizánske – Slovan Duslo Šaľa 29:30 po predĺžení (24:24, 10:13)[/size] Najviac gólov: Košíková 7/2, Šáteková 7, Michnová 6/1 – Berešová 7/4, Trochtová 6, Porubská 5 Rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), vylúčené: 0:8, 7 m hody: 5/3 – 5/4, 900 divákov

Duslo: Grandtnerová, Haládiková – Bíziková, Trochtová 6, Porubská 5, Piskayová, Vidiečanová 2, Bérešová 7/4, Tulipánová 1, Czánik 1, Demajová 2, Pileková 3, Szarková 3, Ďurechová

/Stav série: 1:2/

Tréner Partizánskeho Peter Olšavský pre portál slovakhandball.sk povedal: **„Rozhodla väčšia vôľa po víťazstve. V predĺžení sme viedli už o dva góly, ale spravili sme zbytočné chyby, čo súper rýchlymi protiútokmi využil, chýbalo nám väčšie sebavedomie. Napriek tomu verím, že táto séria sa bude hrať na päť zápasov, lebo my budeme bojovať do posledného dychu.“ **

Tréner Šale Michal Lukačín pre slovakhandball.sk: „Samozrejme, že víťazstvo v zápase po predĺžení ma veľmi teší. Ale celý zápas sme boli lepším družstvom. Vedeli sme, že musíme zmeniť herný štýl a v prvom polčase sme si vytvorili trojgólový náskok. V druhom sme oň prišli a domáce dokonca o gól viedli, ale len vďaka početným vylúčeniam na našej strane. Verím, že v štvrtom zápase sa už predlžovať nebude a my rozhodneme o našom postupe v nedeľu už po dvoch polčasoch.“

Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.132622_V-Sali-sa-opat-predlzovalo!-Partizanske-tentoraz-uspesnejsie]V Šali sa opäť predlžovalo! Partizánske tentoraz úspešnejšie[/link] [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.132544_I­de-o-vsetko!-Sala-v-semifinale-play-off-vyzve-Partizanske!]Ide o všetko! Šaľa v semifinále play-off vyzve Partizánske![/lin­k]

sala24.sk/slo­vakhandball.sk Foto: Milan Pospiš