Zlatica Gregorová Kultúra

Biele steny zdobia obrazy: Príďte sa pokochať dielami šalianskych autoriek, FOTO

Mestský úrad po vlaňajšej rekonštrukcii poskytuje svoje služby občanom. V interiéri nájdete recepciu, kancelárie i sobášnu sieň.

Ilustračný obrázok k článku Biele steny zdobia obrazy: Príďte sa pokochať dielami šalianskych autoriek, FOTO
9
Galéria

Ešte počas modernizácie budovy napadlo bývalému poslancovi Júliusovi Morávkovi, že by bolo fajn, využiť biele steny chodieb a spestriť ich niečím výnimočným.

Galéria v chodbe

Po tom, ako sa do úradu opäť nasťahovali jeho pracovníci aj vedenie mesta, bolo už rozhodnuté, že steny budú využité na prezentáciu diel šalianskych umelcov. V našom meste je ich dosť a väčšina je združená pod hlavičkou Terra Wag. Výtvarníci sa pravidelne stretávajú v ateliéri pri KS Večierka a pracujú ostošesť. Keďže mesto nemá vlastnú galériu, výstavný priestor ponúkajú chodby radnice. Ak sa vyberiete na 1.,2. alebo 3. poschodie, pri vstupe vás privítajú umelecké diela.

Dve autorky

V súčasnosti tam vystavujú dve autorky Elena Chatrnúchová a Oľga Liptaiová, rod. Sedláková. Neprofesionálna výtvarníčka Elena sa radí k umelcom, ktorí tvoria radi a s veľkou chuťou. Ako autorka o sebe uvádza v informačnom letáku k výstave, „začala som kresliť a maľovať ešte v detských rokoch, ako takmer každý, ale ako krásnu záľubu to vo mne umocnil prvý učiteľ kreslenia, ktorý ma „pozval“ do výtvarného krúžku.“ Po odmlke sa k výtvarnému umeniu vrátila opäť na dôchodku. Okrem maľovania rada fotografuje.

Ďalšia šalianska výtvarníčka Oľga Liptaiová – Sedláková taktiež o sebe informuje prostredníctvom informačného letáku k výstave ten nájdete pri vstupe na výstavu v šalianskom mestskom úrade. Ako uviedla, „už v útlom detstve som rada kreslila a táto láska k výtvarnej tvorbe vo mne pretrvala dodnes. Kupovala som si knihy o umení, navštevovala som galérie na Slovensku aj v zahraničí.

I za hranicami

Oľga Liptaiová sa výtvarnému umeniu venuje zo záľuby, rada aj vystavuje. Doposiaľ jej diela videli návštevníci približne na 20 rôznych miestach. Ako o sebe uviedla, jej obrazy môžete vidieť nielen doma, ale ja za hranicami našej krajiny- v Rakúsku, Česku, Maďarsku aj USA.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z aktuálnej výstavy v šalianskej radnici.

Biele steny zdobia obrazy: Príďte sa pokochať dielami šalianskych autoriek, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie