Belica obhájil post župana NSK: Medzi jeho víziami doprava, vzdelanie a mzdy

Staronovým a doposiaľ v histórii Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) jediným predsedom kraja zostane aj v nasledujúcich piatich rokoch Milan Belica.

Ilustračný obrázok k článku Belica obhájil post župana NSK: Medzi jeho víziami doprava, vzdelanie a mzdy
Zdroj: TASR

Predsedom kraja je nepretržite od roku 2001. Ako nestraník kandidoval počas piatich volebných období za 15 politických strán, do tohtoročných volieb išiel s podporou strany Smer – SD, Slovenskej národnej strany a strany Most – Híd. „Chcem veriť, že aj budúce zastupiteľstvo nadviaže na dobré skúsenosti a výsledky, ktoré kraj má, že sa nebudeme hašteriť, ale budeme robiť pre ľudí v tomto kraji,“ povedal bezprostredne po oznámení výsledkov volieb Belica.

Staronový predseda tvrdí, že nemá konkrétnu prioritu, ktorú plánuje v nasledujúcom volebnom období preferovať.

„Som zástancom komplexného prístupu. Nedá sa vytrhnúť jedna kompetencia ako priorita a tú nadradiť nad ostatné, aj keď prirodzene každá kompetencia má svoju váhu. U nás je to doprava, poskytnutie kvalitného vzdelania mladým ľuďom, aby sa dokázali zamestnať. Je tu veľký dopyt po pracovnej sile, určite sa vytvorí väčší tlak na mzdy, lepšie mzdy znamenajú väčšiu kúpnu silu a to ďalej štartuje ekonomiku. Takže toto sú také moje vízie na ďalších päť rokov,“ povedal Belica.

Milan Belica (Smer-SD, SNS, Most-Híd) v tohtoročných voľbách obhájil post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) so ziskom 34,10 percenta hlasov (52 184 voličov). Vyplýva to z konečných neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Za ním sa umiestnil Ján Greššo (SaS, OĽaNO, KDH, ŠANCA, OKS, NOVA, Demokrati Slovenska), ktorý získal 17,24 percenta (26 382 voličov). Na treťom mieste skončil Milan Uhrík (ĽS Naše Slovensko) so ziskom 15,36 percenta (23 502 voličov).

Celkovo mohlo v NSK voliť 582 228 ľudí, volebná účasť dosiahla 26,83 percenta.

Zdroj: TASR

Odporúčame