Zlatica Gregorová Kultúra

Augustová kultúra v Šali: Kinohity, koncerty aj tvorivé dielne

Letné akcie pokračujú aj počas druhej časti prázdnin. V Mestskom kultúrnom stredisku pripravili podujatia, z ktorých si budete môcť vybrať.

Ilustračný obrázok k článku Augustová kultúra v Šali: Kinohity, koncerty aj tvorivé dielne
31
Galéria

Spev v kaštieli

Hneď prvý augustový piatok bude patriť hudbe a spevu. Na nádvorí renesančného kaštieľa sa predstaví domáca spevácka skupina Flowers. Popové piesne predvedú svojmu publiku o 19.00 hod.

V piatok 9. augusta 2019 sa nádvorie kaštieľa zmení na country scénu. Milovníkov tohto žánru poteší skupina Weekend. Opäť z iného súdka bude ďalšie augustové hudobné vystúpenie, ktoré sa uskutoční 16. augusta. Publikum si môže vychutnať jazz, funky aj pop s Kristína Debnárová band.

RebelSky sa predstavia 23. augusta a s nimi aj poriadne rockové tóny hudobných nástrojov a spevu. Záver Kultúrneho leta v Šali bude už tradične patriť Rite Záležákovej a jej žiakom z umeleckej školy.

Ani milovníci filmového umenia nebudú o nič ukrátení. Leto je v plnom prúde a tak si budú môcť pozrieť svojich hrdinov priamo pod holým nebom. Šalianski kinári mysleli na všetky vekové kategórie a tak si stačí len dobre vybrať. Premietanie v amfíku načne Víkend pre deti. Práve pre najmenších bude 2. augusta 2019 premietaný film Pračlovek a na druhý deň 3. augusta to budú obľúbené strapaté postavičky Trollovia.

Mužom i ženám

Ďalší piatok a sobota poteší všetky milovníčky filmového plátna. 9. augusta uvidíte film Po čom muži túžia a 10. augusta to bude film Zrodila sa hviezda. Pre mládež je pripravená zaujímavá dvojica filmohitov. 16. augusta to bude film Backstage a 17. augusta Mladí zabijaci. Nezabudlo sa ani na mužov. Pre nich pracovníci kina nachystali Úsmevy smutných mužov, ktoré si budete môcť pozrieť 23. augusta a 24. augusta to bude Hunter Killer.

Taktiež pokračujú aj Európske filmy za 1 euro. Podľa informácií Adriány Kováčovej z Kina Šaľa majú pripravené 4 filmy so začiatkom o 20.00 hod v DK Šaľa:

07. augusta: Beatrice

14. augusta: Striedavá starostlivosť

21. augusta: Manifesto

28. augusta: Tiesňové volanie

Prázdninové hry

Bokom nezostanú ani deti a mládež v našom meste. Počas jedného týždňa od 12. do 16. augusta 2019 si budú môcť užiť Prázdninové hry. Uskutočnia sa v priestoroch Kultúrneho strediska Večierka od 14.00 do 17.00 hod. Decká sa budú môcť dosýta zahrať aj si niečo zaujímavé vytvoriť.

Vo fotogalérii si pripomeňte tohtoročný Šaliansky jarmok.

Foto: ilustračné

Doznel Šaliansky jarmok: Návštevníci si užili kultúru aj nákupy, FOTO
31
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie