Peter Štrbo Hádzaná

Ani chemičky nezastavili rozbehnutú pražskú Sláviu

Doterajší suverén medzinárodnej hádzanárskej ženskej súťaže, pražská Slávia potvrdila aj v zápase zatiaľ s bronzovým Duslom svoju suverenitu vo WHIL- ke.

Vzhľadom k tomu, že Slávia Praha hrá svoje domáce duely v nedeľu popoludní, bol jej súboj s našimi hádzanárkami posledným v nekompletnom 18. kole. Naše dievčatá začali v metropole Česka bez zábran a v piatej minúte vyhrávali 0:3. Domáce hráčky však Černou a Vitekovou kontrovali a v 10. minúte už bolo 4:3. Nevychádzala nám streľba a Slávia na druhej strane z rýchlych kontier dávala góly a o už do polčasu získala sedem gólový náskok. Po obrátke sa hra vyrovnala, ale našim hádzanárkam sa nepodarilo náskok lídra stiahnuť a prehrali so Sláviou aj druhý vzájomný duel v základnej časti súťaže. Priaznivcov hádzanej v regióne však aspoň teší, že mladá Simona Szarková – 105 gólov a Lenka Vidiečanová – 101 gólov sa už dostali v streleckej tabuľke do prvej desiatky najlepších a ženské družstvo pokorilo už aj 500 gólovú hranicu v počte zaznamenaných gólov (poznámka: zo 14 členného peletónu sa to podarilo piatim družstvám). V ostatných zápasoch prekvapila prehra Iuventy v Olomouci a nečakala sa ani remíza majstrovského ŠKP doma s trenčianskym Štartom.

Slávia Praha – Slovan Duslo Šaľa 31 : 23 (16:9)

R: Vanek – Opava; p.k.: 2/2 – 4/2; vylúčené: 1 – 4; 250 divákov. Slávia: Černá 8, Viteková 8, Kutlvašrová 5,… – tréner J. Schmidt. Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 2; Trochtová 1; S. Szarková 9; Czanik 2; Weibelová 3; Veselková 1; Piskayová 2; Bérešová 3; Dubajová; Pócsiková, Pileková – tréner Michal Lukačín.

Z ďalších výsledkov 18. kola:

Olomouc – Michalovce 27:23; ŠKP Bratislava – Trenčín 25:25; Bánovce n/B – Most 30:27; zápasy: Poruba – Veselí n/M a Partizánske – Zlín sa nehrali pre chrípkovú epidémiu; Písek – Jindř. Hradec odložili.

**Najlepšie strelkyne WHIL: **

1. A. Tóthová (Bánovce n/B) – 188 gólov; 2. K. Černá (Praha) – 130 gólov; 3. H. Martínková (Most) – 121 gólov; 4. I. Luzumová (Písek) – 118 gólov; ….9. Simona Szarková – 105 gólov; 10. Lenka Vidiečanová – 101 gólov;… Lucia Bérešová – 63 gólov (všetky Šaľa)

Nerovnaký počet odohraných majstrovských zápasov skresľuje nielen poradie v tabuľke družstiev, ale aj v streleckej tabuľke.