Zlatica Gregorová Správy

AKTUÁLNE: Rekonštruujú cestu Šoporňa-Dlhá nad Váhom, počítajte so zdržaním, FOTO

V uvedenom úseku je doprava obmedzená do jedného pruhu a riadená svetelnou signalizáciou. Rátajte s tvoriacimi sa kolónami.

Ilustračný obrázok k článku AKTUÁLNE: Rekonštruujú cestu Šoporňa-Dlhá nad Váhom, počítajte so zdržaním, FOTO
10
Galéria

Cesta je úzka a slúži aj na prejazd vozidiel dopravnej obsluhy. Pre striedanie áut v jednom pruhu sa v premávke zdržíte niekoľko minút.

6 miliónov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) práve začal s rekonštrukciou ciest v úseku Šoporňa - Dlhá nad Váhom pri Galante. Celková hodnota prác je rozpočtovaná na asi 6 miliónov eur.

"Teší ma, že sa nám podarilo spustiť eurofondové projekty na rekonštrukciu a modernizáciu ciest v našom kraji. Zhotoviteľom sme odovzdali prvé dva úseky a finalizujeme ďalšie tri, ktoré si budú môcť firmy prebrať do konca leta a začať so stavebnými prácami,“ povedal predseda TTSK Jozef Viskupič na webe TTSK.

Zmodernizujú spojnicu

Projektom Rekonštrukcia a modernizácia cesty II/573 Šoporňa- Dlhá nad Váhom chce TTSK zmodernizovať dôležitú spojnicu medzi Šoporňou a Šaľou ako komunikačné prepojenie cesty R1 Nitra – Trnava a cesty I/75 Galanta – Nové Zámky.

„Zlepšením stavu cesty dôjde k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, k zníženiu nehodovosti i energetickej náročnosti dopravy. Rozpočet stavby je 3,4 milióna eur,“ uvádza TTSK.

Vo fotogalérii si pozrite aktuálne zábery z opravy cesty Šoporňa- Dlhá nad Váhom.

Oprava cesty Šoporňa-Dlhá nad Váhom: Počítajte so zdržaním, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie