Zlatica Gregorová Šport

Aj Šaľania sa zapojili do cyklokampane: Do práce najazdili takmer 9 000 kilometrov

Aj počas tohto roka sa mohli milovníci bezmotorových dopravných prostriedkov zapojiť do súťaže Do práce na bicykli. Jazdou pomohli sebe aj prírode.

Ilustračný obrázok k článku Aj Šaľania sa zapojili do cyklokampane: Do práce najazdili takmer 9 000 kilometrov
42
Galéria

Bicyklovaním ste aj vy mohli prispieť k spopularizovaniu tohto športu vo svojom okolí. Súťaž skončila a tú sú výsledky.

Takmer 9000 kilometrov

Vyše 22-tisícová Šaľa súťaži nedala košom a do májového bicyklovania sa zapojilo 136 účastníkov a 39 tímov. Podľa informácií organizátorov kampane sa našim zástupcom darilo. V nedávno skončenom ročníku Do práce na bicykli sa Šaľanom podarilo najazdiť 8 752,55 km. Pri 2046 jazdách ušetrili dokopy 262,95 CO2 (kg).

Tri naj tímy

Po skončení súťaže je isté, že zvíťazili všetci. Nielenže si dobre zašportovali, ale odľahčili dopravu v prehustenej šalianskej premávke. Podľa zverejnených výsledkov si z reprezentantov mesta Šaľa najlepšie počínali tieto tímy: Cyklo-Bežci ŠAĽA s 92 jazdami odšliapali na bicykloch spolu 1 395,62 km. Pomyselná strieborná priečka patrí tímu Vuchťáci, ktorí majú na konte 134 jázd a v nohách 894,48 km. Na tretie miesto zasadli Bežci Duslo, ktorí s 97 jazdami nabicyklovali dokopy 776,92 km.

Šikovné Májovky

I tento rok sa pod dohľadom hlavnej koordinátorky Martiny Čižmárikovej do májovej súťaže zapojili naši škôlkari. Májovky každý deň nasadli na svoje malé bicykle a v sprievode rodičov sa dopravili do škôlky na Ul. 8. mája a z nej späť domov. V 661 jazdách, ktoré deti absolvovali v 16 tímoch, sa im podarilo najazdiť takmer 600 kilometrov.

Okrem nich sa darilo aj ostatným šalianskym cyklistom: Relax Team, Peikko-Followers Peikko-Dženderčendžer, Peikko-Gejmčendžer , MGO, D-bikers, yps cyclists, Tercera, Mestská polícia Šaľa, Peikko, Schumacherovci, Rybičky na bicykli, Školské zvončeky, PLQ, Saganovky, Bezhlaví jazdci, Divoké kone, Coworkeri.

Odovzdajú ceny

Ako náš portál informovala hlavná šalianska koordinátorka cyklosúťaže Martina Čižmáriková, „udeľovanie diplomov a ocenení sa uskutoční 24. júna 2019 o 16.00 hod. v priestoroch kongresovej sály Mestského úradu v Šali.“

Po skončení súťaže si Šaľania môžu užívať novú cyklotrasu, ktorá je vybavená modernými bezpečnostnými prvkami, osvetlením aj časťou pre peších. Takmer tri a polkilometrový úsek sa tiahne z mestskej časti Veča až do priemyselného parku našej chemickej spoločnosti.

Vo fotogalérii uvidíte zábery zo slávnostného otvorenia Cyklotrasy v Šali.

Foto: ilustračné

Cyklotrasa  Šaľa- Duslo je otvorená: Poslúži zamestnancom aj rekreačným
42
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie