Zlatica Gregorová Kultúra

Aj do nášho okolia zavíta sv. Mikuláš: KDE a KEDY ho môžete stretnúť?

Ani sme sa nenazdali a je tu pomaly koniec roka. S prvou decembrovou nedeľou privítame advent.

Ilustračný obrázok k článku Aj do nášho okolia zavíta sv. Mikuláš: KDE a KEDY ho môžete stretnúť?
Foto: Zlatica Gregorová

V tento predsviatočný čas sa treba poriadne naladiť. Malých aj veľkých iste potešia Vianočné trhy, ktoré budú v meste Šaľa i blízkych dedinách. Ešte predtým však občanov navštívi svätý Mikuláš. Kde a kedy v Šali a okolí môžete stretnúť milého pánka s dlhou bielou bradou?

Večiansky Mikuláš

Od 5. d o 8. decembra 2019 sa budú konať Vianočné trhy vo Veči. Ich súčasťou bude príchod sv. Mikuláša, ktoré organizuje OZ Večania. Láskavý deduško s bielou bradou a batohom prekvapení dorazí vo štvrtok 5. decembra o 15.00 hod. pred hypermarket. Odtiaľ sa potom aj so svojou suitou presunie do Pribinovho parku, kde sa bude zabávať spolu s deťmi a rozdá im darčeky.

Už 5. decembra 2019 sa ulicami Hájskeho od 17.20 hod. prejde Mikuláš. Starosta obce organizuje Stretnutie s Mikulášom. Okrem toho v dedine požehnajú adventný veniec. Od 17.40 hod. sa Mikuláš zastaví pri kaplnke a deťom rozdá balíčky. O 18.00 hod. zavíta priamo do centra dediny a bude pokračovať v odovzdávaní balíkov dobrým deťom, rozsvieti vianočný stromček a požehná adventný veniec.

S Materinkami

6. decembra 2019 sa o 17.30 hod. v Dome kultúry Šaľa uskutoční akcia Mestský Mikuláš s Materinkami. Organizujú ho pracovníci Mestského kultúrneho strediska Šaľa a Centra voľného času. Ako kultúrnici informujú na sala.sk pripravili podujatie, "na ktorom si deťúrence môžu zatancovať a zaspievať s rozprávkovými postavičkami v podaní DS Materinky. Tešíme sa na dobrú zábavu a sladkú odmenu!“ Vstupné je 1 euro.

Ďalším podujatím, ktoré sa uskutoční 7. decembra 2019 bude Stretnutie s Mikulášom v Močenku. Obec srdečne pozýva malých aj veľkých na privítanie dedka s bielou bradou, ktoré sa bude konať v spoločenskej sále o 16.00 hod. „Pre deti je okrem balíčkov plných dobrôt pripravené zábavno-pesničkové mikulášske predstavenie pod názvom S.O.S. Mikuláš,“ informujú organizátori. Svoje umenie predvedie Divadlo na hojdačke.

V priestoroch amfiteátra

7. decembra 2019 sa od 14.00 – 18.00 hod.,v ša­lianskom amfiteátri bude konať Mikulášsky punč. Šaľafest pomáha, Šaľa-Tvoje mesto a Mesto Šaľa usporiadajú podujatie, kde sa môžete stretnúť so známymi či priateľmi a dobre sa zabaviť. Vychutnajte si v spoločnosti výborný punč a nalaďte sa i vy na príjemný predvianočný čas. Čaká na vás program:

14.30 hod.: Súťaž o najlepší punč

15.30 hod.: Minidiskotéka

16.00 hod. : Vyhodnotenie súťaže

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie