Zlatica Gregorová Kultúra

30. výročie Nežnej revolúcie: Čo zažijete počas Týždňa slobody v Šali?

Už o pár dní si pripomenieme 17. november 1989. V našom meste sa bude diať viacero akcií, ktoré sa oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku 30. výročie Nežnej revolúcie: Čo zažijete počas Týždňa slobody v Šali?
Foto: Zlatica Gregorová

Prinášame vám prehľad aktivít Mesta Šaľa a miestnych občianskych združení, ktoré ich organizačne pripravili pod názvom Týždeň slobody. Čo na vás čaká počas prvých troch spomienkových dní v Šali od 11. do 13. novembra 2019?

Veteráni

Pri príležitosti Dňa vojnových veteránov sa predstavitelia samosprávy aj verejnosť zídu pri Pamätníku obetiam vojen. V pondelok 11. novembra 2019 o 11.00 hod. sa v kostolnej záhrade uskutoční pietny akt kladenia vencov a pripomenutie si 101. výročia od ukončenia 1. svetovej vojny.

Prednáška

Pre študentov šalianskeho gymnázia a verejnosť je pripravená interaktívna prednáška Patrika Dubovského z Ústavu pamäti národa. Uskutoční sa v kongresovej sále Mestského úradu Šaľa 13. novembra 2019 o 10.00 hod. Študenti sa budú môcť zapojiť do diskusie a popýtať sa na to, čo ich zaujíma. Všetko sa bude točiť okolo Nežnej revolúcie a obdobia pred ňou.

Ďalším z podujatí bude diskusné stretnutie so spoluzakladateľom hnutia Verejnosť proti násiliu (VPN) Petrom Tatárom. Zúčastniť sa ho môžete 13. novembra 2019 v bábkovej sále Domu kultúry Šaľa o 18.00 hod. Diskusia dostala názov Posolstvo slobody a demokracie.

Satira s Kemrom

Do programu sa zapojí aj Filmový klub. Satiru Prípad Barnabáš Kos si budete môcť pozrieť 13. novembra 2019 o 20.00 hod. V hlavnej úlohe sa predstaví Josef Kemr. Film uvidíte v kinosále DK Šaľa, vstupné: 4 €.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie