Peter Štrbo Futbal

2. liga: Vo výbornom dueli spravodlivá remíza s lídrom súťaže

Na štadióne pri Váhu videli diváci stretnutie výbornej úrovne. Podbrezová sa ujala vedenia, no chemici dokázali ešte v prvej polhodine odpovedať gólom Glendu. V druhom dejstve vznikali šance na oboch stranách, no viac presných zásahov už obecenstvo n

Ilustračný obrázok k článku 2. liga: Vo výbornom dueli spravodlivá remíza s lídrom súťaže

V zostave domácich chýbali dôležití hráči základnej zostavy stopér Mujkoš a defenzívny záložník Rehák. Ako však ďalší priebeh ukázal, kvalitnému súperovi boli chemici minimálne vyrovnaným súperom. Podbrezová v úvode zápasu prevzala iniciatívu a už v 11. minúte sa ujala vedenia. Exligista Blažej Vaščák vybojoval loptu na pravej strane šestnástky, prihrávkou našiel osamoteného Tubonemiho, ktorému obrana Šale dopriala okolo bieleho bodu až príliš veľa priestoru a tak svoj pokus umiestnil presne k pravej žrdi Kolmokovovej brány. V ďalšom priebehu sa stále viac dostávali do hry aj domáci, ktorí spresnili rozohrávku a vietor v obrane hostí robil predovšetkým Glenda na ľavej strane ihriska. Ofenzívny záložník sa po polhodine hry presadil aj gólovo. Jeho presný zásah prišiel pomerne nečakane, keď jeho center takmer od rohovej zastávky skončil až v sieti. Od tohto momentu Šaľania ešte pridali na obrátkach a súper sa nestačil obracať. Veľkú diskusiu vyvolala situácia z 36. minúty, keď Glenda v rýchlom protiútoku nádhernou kolmou prihrávkou vysunul kanoniera Čurgaliho, ten už smeroval sám na mladého gólmana Gabriša, no stopér Minčič stiahol k zemi. Šaľania sa dožadovali červenej karty, no na prekvapenie všetkých signalizoval čiarový rozhodca ofsajdové postavenie (názor si môžete urobiť sami, uvedenú situáciu nájdete v našom videu, ktoré pripojíme v priebehu nedele). V druhom polčase pokračoval zápas vo výbornom tempe a oba celky mohli rozhodnúť o svojom víťazstve, deľba bodov je teda spravodlivá.

[size=14]FK Slovan Duslo Šaľa – FO ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:1)[/size] Góly: 30. Glenda – 11. Tubonemi Rozhodoval: Trutz, bez kariet, 528 divákov

[blockquote]Duslo: Kolmokov – Konopásek, Mihálik, Čirik, Ďatko – Glenda, Lalák, Charizopulos, Gešnábel – Szabó, Čurgali

Podbrezová: Gabriš – Harvilko, Minčič, Nosko, Andrič, Greško, Kochan, Vaščák, Kupčík, Tubonemi, Pančík[/blockquote]

**Výsledky 11. kola: **

Dubnica – Rimavská Sobota 0:2 Ružiná – Senec 2:0 Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 0:0 Bardejov – Dunajská Streda 1:0 Michalovce – Šamorín 0:0