Peter Štrbo Futbal

2. liga: V Šamoríne ďalšia prehra Dusla

Na ihriskách súperov prehráva Šaľa jeden zápas za druhým. Chemici v improvizovanej zostave opäť nestačili na svojho súpera, keď v Šamoríne podľahli domácemu ŠTK 2:0. Hrdinom zápasu bol Ležaič, ktorý v priebehu troch minút strelil dva góly a postaral sa o trojbodový zisk domácich.

Ilustračný obrázok k článku 2. liga: V Šamoríne ďalšia prehra Dusla

Už od úvodných minút bolo zrejmé, kto bude diktovať tempo hry. Prvú vážnejšiu príležitosť mali Šamorínčania, keď Mezovský poslal kvalitný center pred bránku hostí, kde už loptu nestihol doraziť Savič. V 19. minúte išiel do veľkej príležitosti Ležaič, ktorý trafil len pravú tyč Kolmokovej brány.
Rozhodca následne prekvapivo nariadil penaltu v prospech ŠTK, strele predchádzal údajný faul na Ležaiča. Srbský legionár pohodlne premenil penaltu a poslal Šamorín do vedenia. Hostia sa nestihli ešte ani spamätať z prvého gólu a už dostali ďalší. Znova sa presadil Ležaič, tentokrát strelou z voleja. To všetko sa udialo vďaka centrovanej lopte Urbana. Prvý polčas uzavrela akcia domácich, loptu si vymenili Urban, Savič, Ležaič a Marušin, posledný menovaný zakončoval sám pred bránou, no namieril si to len tesne veľa pravej tyče.

V druhom polčase Šamorín pokračoval v dobrom výkone, kombinoval a postupnými akciami si vytváral oku lahodiace akcie. V polovici druhého polčasu si „chemici“ vytvorili prvú vážnejšiu šancu, dostali sa na dostrel Penteka, no zo strely vyťažili len roh. Aktivita domácich pokračovala na listinu streleckých pokusov sa zapísal Ležaič a Marušin. Druhý menovaný si zrejme neobul strelecké kopačky, v druhom polčase zahodil dve dobré šance. Prvú na začiatku polčasu, keď strieľal vo veľkom vápne po Savičovom vysunutí. Druhá šanca uzavrela tento duel, technická strela z 20 metrov mala prekonať hosťujúceho brankára Kolmokova, ten však bravúrnym zákrokom vytlačil loptu spod brvna. Mužstvo Šale ťahalo za kratšiu stranu povrazu, z čoho vyústilo jasné víťazstvo Šamorínu. (zdroj: stksamorin.sk)

FC ŠTK 1914 Šamorín – Slovan Duslo Šaľa 2:0 (2:0)

Góly: 19. a 22. Ležaič (prvý z 11 m) Rozhodoval: Ihring, ŽK: Savič – Kolmokov, 225 divákov

ŠTK: Pentek – Fulmek, Cmarko, Pončák, Urban – Marušin, Mezovský (83. min. Jančovič), Ležaič (90. min. Tanguy), Savič (82. min. Vaško) – Čemba, Javorina

DUSLO: D. Kolmokov – Konopásek, Mihálik, Rehák, Tomiš – Glenda, Charizopulos, Gešnábel, Ivančík – R. Prúčny (61. Kružlík), Čurgali

Libor Fašiang (ŠTK): „Dnes sme mohli vidieť celkom slušný zápas na druhú ligu, behalo sa hore-dole. Vyhrali sme zaslúžene, strelili sme dva góly aj keď tam bolo tých príležitostí viac. Myslím si, že sme už udržali pre Šamorín druhú ligu.“

Dušan Liba (Šaľa): „Zápas sme prehrali za tri minúty. Mali sme nijaké náznaky šancí, no vpredu sme boli nemohúci. Zaslúžene sme prehrali.“

Zostrih: Šamorín - Šaľa