Peter Štrbo Futbal

2. liga: Šaľa sa z Dolného Kubína vracia s prázdnymi rukami

Dolný Kubín urobil so Šaľou rýchly proces. V dohrávke 23. kola cestovali futbalisti Dusla na Oravu, kde sa však až príliš rýchlo rozhodlo o výsledku stretnutia. Domáci viedli už v 24. minúte 3:0 a chemici sa zmohli už len na čestný zásah z kopačky Glendu v druhom polčase.

Ilustračný obrázok k článku 2. liga: Šaľa sa z Dolného Kubína vracia s prázdnymi rukami

Duslo opäť nastúpilo citeľne oslabené o hráčov dôležitých hráčov zostavy, chýbali obranné piliere Ďatko a Čirik, stredopoliar Tomiš i kanonier Szabó. Dolný Kubín nastúpil už pod vedením nového trénera Miroslava Kovalíka, ktorý po víkende nahradil na lavičke Ladislava Molnára.
Domáci futbalisti sa od úvodu chceli novému koučovi predviesť v čo najlepšom svetle. O osude stretnutia prakticky rozhodla jedna silná desaťminútovka v podaní mužstva z Oravy, keď sa v 16. minúte trafil Jurky, o dve minúty neskôr odskočili Dolnokubínčania po presnom zásahu Brčáka na rozdiel dvoch gólov a v 24. minúte už bol náskok domácich trojgólový, keď presne mieril Podolský.

Po návrate zo šatní znížila Šaľa po góle Glendu na 3:1 a v ďalšom priebehu bola aktívnejšia, ďalšie góly však už diváci nevideli a tak všetky body zostali na severe Slovenska. V závere sa ešte hráčovi hostí Jakubjakovi po druhej žltej karte začervenalo a musel pod sprchy.

MFK Dolný Kubín – Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:0)

Góly: 16. Jurky, 18. Brčák, 24. Podolský – 47. Glenda Rozhodoval: Weiss, ŽK: Jakubjak (Šaľa), ČK: 85. Jakubjak po druhej ŽK, 293 divákov

MFK: Trabalík – Jurky, Kliment, Jadroň, D. Pyrka (88. Hronec) – Drengubjak, Brčák, Kubica (53. Gejdoš), Sani (60. Amndrič) – Podolský, Bakala

Duslo: D. Kolmokov – Konopásek, Mihálik, Mujkoš, Jakubjak – Glenda (75. R. Prúčny), Charizopulos (87. Kružlík), Gešnábel, D. Rehák – Ivančík (62. Galbavý), Čurgali