Peter Sýkora Iné športy

Zverenkyne trénerky Šalatovej sú za ďalšou prekážkou

Hádzanárky Junioru Močenok nezaváhali a s tretím družstvom tabuľky dosiahli jasné víťazstvo.

Štyri kolá pred koncom prvej hádzanárskej ligy žien hostili močenské hádzanárky kolektív Zlatnej n/0, ktorá ich v jesennej časti súťaže „obrala“ za remízu o bod, v dueli, v ktorom mali reprezentantky nášho regiónu po celý čas navrch. V zápase 18. kola mal Močenok raketový náskok a 12. minúte už viedol 6:1. Hostky síce v ďalšom priebehu postupne znížovali vedenie (12:9), ale presná streľba pred odchodom do kabín priniesla opäť päťgólový náskok. Po obrátke zverenkyne hrajúcej trénerky Šalatovej spresnili rozohrávku, vychádzali im kombinácie a pohotová streľba boli dôvodmi, že 15 minút pred koncom (20:10) už bolo o osude duelu rozhodnuté. V kolektíve Junioru sa opäť objavili posily: **Grantnerová, Veselková, Pileková **(hosťovanie zo Šali), ktoré tiež prispeli k jednoznačnej výhre favorita. **Junior MOČENOK – HK Lodiar Zlatná n/0 26:17 (14:9) ** Junior: V. Lenčéšová, Straňáková, Grantnerová – Veselková 5, Demácseková, Šalatová 2, Szarková, N. Lencsésová 4, Gregušová, V. Lencsésová 5, Pileková 5, Stanková; Hanakovičová 5. Pred 200 divákmi rozhodovali. Valentič – Záhradník, pok. hody: 7/6 : 3:2, vylúčené: 2:3.

Zostávajúce výsledky I. ligy: Modra – N. Zámky 33:20; Košice – Senec 20:21; Modranka – Bánovce n/B 16:37; Čadca – Nesvady 22:21, Senica – Nitra 35:32.

6. Nové Zámky 407:556 – 4 body

Do konca majstrovských bojov v prvej lige zostáva odohrať tri majstrovské kolá, v ktorých hrá močenský Junior s nasledovnými súpermi: 20. kolo: Nesvady – MOČENOK; 21. kolo: MOČENOK – Nové Zámky; 22. kolo: Modra – MOČENOK. Pri pohľade na súčasnú tabuľku je jasné, že keď Močenok do konca súťaže už nezaváha, môžu sa jeho priaznivci tešiť v ročníku 2010/2011 na najvyššiu medzinárodnú hádzanársku WHIL.