Peter Štrbo Hádzaná

Zápas dvoch rozdielnych polčasov vyznel lepšie pre Šaľu

Stretnutie medzi Duslom Šaľa a domácou Slaviou Praha prinieslo niekoľko zvratov a vynikajúcich individuálnych výkonov. Zápas napokon lepšie zvládli Šalianky, ktoré v druhom polčase zmazali trojgólový náskok domácich a vezú si domov cenné jednogólové

Lepší vstup do stretnutia mala Šaľa, ktorá viedla po góloch Bérešovej a Szarkovej rýchlo 2:0. Potom však prišli chvíle domáceho celku (nastúpili bez kanonierky Černej), ktorý sériou štyroch gólov otočil skóre vo svoj prospech. Počas presilovky pri vylúčení Bérešovej odskočila Slavia na rozdiel troch gólov 7:4. V druhej desaťminútovke domáca gólmanka Satrapová niekoľkokrát podržala svoj tím a v jej závere tak Pražanky viedli už o štyri góly 12:8. Štvorgólový náskok si však domáce hádzanárky do polčasu neudržali, Šalianky po time-oute znížili po ďalšom góle aktívnej Bérešovej na 13:16 a polčasovému výsledku dala konečnú podobu Trochtová.

Chemičky sa dostali na dostrel v 36.minúte, Vidiečanová dvoma gólmi v rade znížila na rozdiel jediného gólu a vzápätí vyrovnala na 17:17 Trochtová. Rovnaká hráčka poslala Duslo po dlhej dobe do vedenia, čo bolo jedným z kľúčových momentov stretnutia. Následné oslabenie totiž hostky zvládli vynikajúco, domácim dovolili streliť len jeden gól a navyše sa strelecky presadila aj Pileková, po uplynutí dvojminútového trestu tak bolo vedenie stále na strane Dusla (19:18). V druhej polovici polčasu prišli veľké chvíle Szarkovej, ktorá aj napriek neustálej pozornosti domácej obrany najskôr vsietila gól na 21:19, o minútu pridala ďalší, následne domáce nenaložili so svojou presilovou hrou práve najlepšie, nakoľko si po nedovolenom zákroku na Szarkovú musela ísť odpykať trest Mouleová. Kanonierka Šale vzápätí vrátila hostkám dvojgólové vedenie 23:21. Do záverečnej desaťminútovky nevstúpila Slavia najlepšie, veľké nepresnosti v útoku a nedôraznú obranu dokonale využili chemičky a po góloch Porubskej a Trochtovej viedli už 25:21. Rozbehnutá Szarková potom potvrdila, že záver druhého polčasu sa hral podľa jej nôt, premenila dve sedmičky v rade a Šaľa v 55.minúte po prvýkrát v dueli odskočila na rozdiel 5 gólov (27:22). V záverečnej päťminútovke vložili Slávistky všetky svoje sily do ofenzívy, strelili štyri góly v rade, no na ten vyrovnávajúci už im neostal čas a Šalianky sa tak mohli radovať z cenného jednogólového víťazstva 27:26.

[size=14]DHC Slavia Praha – Slovan Duslo Šaľa 26:27 (16:14)[/size] Najviac gólov: Knedlíková a Kutlvašrová po 5, Königová 4 – Szarková 9, Trochtová, Vidiečanová a Bérešová po 5, Pileková 2 Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), vylúčené: 5:5, 7 m hody: 4/3 – 6/5, 120 divákov

Duslo: Túrociová, Grandtnerová – Szarková 9/5, Trochtová 5, Vidiečanová 5, Bérešová 5, Pileková 2, Porubská 1, Bíziková, Demajová, Piskayová

Výsledky 22.kola:

Zlín – Most 35:25 Písek – Nitra-Sereď 50:23 Michalovce – Olomouc 35:28 Senec – J.Hradec 30:22 Partizánske – Veselí 18:20

[center]TABUĽKA PO 22.KOLE:[/center]