Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Vydreté víťazstvo Dusla

Očakávané vysoké víťazstvo domácich sa nezrodilo. Chemičky kopili v 2. polčase jednu chybu za druhou, Senec postupne sťahoval osemgólový náskok Dusla z prvého polčasu a napokon z toho bolo len „chudobné“ trojgólové víťazstvo 34:31. Domáce navyše priš

Šaľa sa rozbiehala pomalšie a v úvodnej desaťminútovke Senec s domácimi držal krok. V drese Dusla bola aktívna najmä Demajová, ktorá v tomto úseku hry strelila tri góly. V ďalších minútach sa čoraz viac presadzovali domáce hádzanárky a vytvárali si výraznejší náskok. V 17.minúte Vidiečanová zvyšovala už na 12:6 a kormidelník hostí Štefan Kelemen sa radšej rozhodol pre oddychový čas. Rozdiel v kvalite oboch celkov bol evidentný aj naďalej a chemičky ťažili najmä z brejkových situácií, v obrannej fáze však neboli také pozorné, ako obvykle. V závere polčasu prišlo Duslo o produktívnu spojku Evu Veselkovú, ktorá si bez cudzieho zavinenia poranila „achilovku“ a prvotné prognózy hovoria o jej natrhnutí, čo by znamenalo niekoľkotýždňové pauzovanie mladej hráčky. Do šatní išla Šaľa s osemgólovým náskokom a vyzeralo to na jednoznačnú výhru.

Druhý polčas sa začal tam, kde skončilo úvodné dejstvo, teda náporom domácich a v týchto chvíľach by na Senec nikto nestavil ani deravý groš. Hostky boli naďalej v útočnej fáze veľmi nepresné a v 35. minúte po dvoch rýchlych góloch Czanikovej a Trochtovej viedla Šaľa už desaťgólovým rozdielom 24:14. Potom však prišiel nepochopiteľný skrat Dusla a Šalianky kopili jednu chybu za druhou a boli stále nervóznejšie. Piccard zakončoval svoje akcie s čoraz väčšou ľahkosťou a naša defenzíva bola veľmi nedôrazná, chemičky navyše rozchytali brankárku hostí Vargovú a koncovka im vôbec nevychádzala. Súper sa nebezpečne doťahoval a keď „bezzubá“ Šaľa neskórovala takmer šesť minút, aktívna Štetáková znížila na rozdiel piatich gólov 26:21 a zrazu bol outsider opäť v hre. V záverečných minútach sa dalo napätie na palubovke doslova krájať, domáci tréner Lukačín len neveriacky sledoval, ako jeho zverenky dostali v rozmedzí 57. a 59. minúty až dva góly do opustenej brány. V prvom prípade hostky zachytili zlú rozohrávku pri našom vlastnom oslabení, keď tréner pravidelne sťahuje brankárku a do útoku posiela ďalšiu hráčku a v druhom sa dokonca presadila brankárka Vargová, ktorá registrovala vybehnutie Túrociovej a v predposlednej minúte znížila na 32:29. Akoby symbolicky sa o posledný gól hostí postarala jeho najlepšia hráčka, ešte len 18-ročná kanonierka Dominika Kodajová (v stretnutí 9 gólov). Skóre stretnutia, na ktoré budú chcieť Šalianky zrejme čo najrýchlejšie zabudnúť, uzavrela Porubská.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – ŠKP Piccard Senec 34:31 (20:12)[/size] Najviac gólov: Szarková 7/1, Vidiečanová 6 – Kodajová 9/2, Neštická 4 Rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), vylúčené: 4:2, 7 m hody: 1/1 – 3/2, 500 divákov

Duslo: Grandtnerová, Túrociová, Haladíková – Szarková 7/1, Vidiečanová 6, Demajová 5, Czanik 4, Pileková 3, Trochtová 3, Bíziková 2, Porubská 1, Piskayová 1, Bérešová 1, Veselková 1, Weibelová, Darázsová,

//Rudolf Petrikovič, vedúci družstva HK Slovan Duslo Šaľa://

Štefan Kelemen, tréner Piccard Senec: „Moje družstvo podalo solídny výkon a som spokojný aj s takýmto výsledkom. Musím poďakovať dievčatám, že po debakli s Michalovcami odohrali veľmi pekný a kvalitný zápas. Máme mladé hráčky, ktoré potrebujú ešte veľakrát zahrať takéto zápasy a potom nám vyjde konečne jeden víťazný.“

Výsledky 17.kola:

Most – J.Hradec 31:20 Michalovce – Partizánske 27:25 Olomouc – Písek 33:30 Poruba – Zlín 35:24 Slavia – Veselí 20:21