Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: V závere mala viac šťastia Iuventa

Šláger 21.kola medzi domácou Šaľou a Iuventou Michalovce priniesol vyrovnanú hádzanú. V závere stretnutia sa šťastena priklonila na stranu hostiek, ktoré v elektrizujúcej atmosfére zdolali Duslo o jediný gól 26:25.

Od úvodu bolo zrejmé, že ani jedno družstvo v šlágri kola svoju kožu lacno nepredá. Chemičky opäť nastúpili v oklieštenej zostave, k šalianskemu „lazaretu“ sa pridala aj Lenka Vidiečanová. Oba celky sa v úvodnej pätnásťminútovke striedali v jednogólovom vedení. Šalianky držala v hre Grandtnerová, ktorá predviedla v prvom polčase niekoľko dôležitých zákrokov, strelecky aktívna bola najmä Szarková. V 27.minúte Šaľa po prvýkrát v stretnutí viedla o viac ako jeden gól, Iuvente odskočila na 12:10. Michalovce v závere polčasu znížili opäť na rozdiel jediného gólu, do šatní sa tak išlo za stavu 14:13 v prospech domácich hádzanárok.

Druhý polčas začal tam, kde prvý skončil. Odvekí rivali si naďalej na palubovke nič nedarovali. Szöllösiová v úvode druhého dejstva dvoma gólmi v rade poslala hosťujúci tím do vedenia 15:14. Michalovce si udržiavali jednogólový náskok do 40.minúty, po vyrovnávajúcom góle Bérešovej strelila vedúci gól Dusla Sofia Demajová (17:16). Šalianky mali aj smolu, keď hneď niekoľkokrát opečiatkovali konštrukciu michalovskej bránky. Szarková medzitým premieňala jednu sedmičku za druhou. Rozuzlenie mohla priniesť presilová hra Dusla v 47.minúte, Šaľa však nevyužila nerovnovážny stav na palubovke tak, ako si predstavovala a Michalovce po uplynutí dvojminútového trestu odskočili na rozdiel dvoch gólov, na 22:20 zvýšila Szöllösiová. Od 50.minúty si skúsené východniarky udržiavali vedenie. V závere mohla Iuventa niekoľkrát odskočiť na rozdiel troch gólov, Túrociová v domácej bráne však vynikajúcimi zákrokmi dávala Duslu nádej na úspešný výsledok. V 58.minúte Szarková už siedmu sedmičku v rade nepremenila, no po ďalšom úspešnom zákroku Túrociovej skórovala z hry a znížila na 24:25. Po oddychovom čase hostí Trehubovová poistila vedenie Iuventy na 26:24 a keď Bérešová z krídla pálila mimo, o výsledku bolo rozhodnuté. Porubská ešte v posledných sekundách zápasu upravila na konečných 26:25 v prospech Michaloviec. Obhajkyne majstrovského titulu si tak zo Šale odnášajú mimoriadne cenné víťazstvo o jediný gól. Strelecky sa zaskvela opora Šale Simona Szarková, ktorá zaznamenala 12 presných zásahov.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 25:26 (14:13)[/size] Najviac gólov: Szarková 12/6, Porubská a Bérešová po 4 – Wollingerová 7, Trehubovová 7/1, Szöllösiová 6 Rozhodovali: Haščík a Oťapka, vylúčené: 2:4, 7 m hody: 7/6 – 1/1, 1000 divákov

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová – Szarková 12/6, Porubská 4, Bérešová 4, Demajová 3, Czanik 1, Pileková 1, Weibelová, Bíziková, Trochtová, Piskayová

Výsledky 21.kola:

Nitra-Sereď – Slavia 23:33 Veselí – Senec 35:25 Most – Partizánske 36:28 Olomouc – Poruba 20:23 J.Hradec – Písek 29:36

[center]TABUĽKA PO 21.KOLE:[/center]