Martin Bohunický Hádzaná

WHIL: V Michalovciach jasná záležitosť domácich

Hádzanárky Dusla neuspeli na pôde úradujúceho slovenského majstra a Iuvente Michalovce podľahli jednoznačne 28:38. Chemičkám na úspech v derby nestačil ani skvelý strelecký výkon "deväťgólových" hráčok Szarkovej a Bérešovej.

Ilustračný obrázok k článku WHIL: V Michalovciach jasná záležitosť domácich

Duslo sa pustilo do svojho odvekého rivala s vervou a dlhé minúty s ním hralo vyrovnanú partiu. Prvýkrát sa do trojgólového vedenia dostali Michalovce až v 16. minúte, preto si tréner Kuťka vyžiadal oddychový čas, čo však paradoxne pomohlo viac domácim. O tri minúty neskôr viedli Michalovce už 15:10 a tento náskok si Iuventa udržiavala až do konca polčasu. Po 30-tich minútach svietil na svetelnej tabuli stav 20:14.

Od začiatku druhého polčasu ukazovali domáce hráčky, že prekvapenie v stretnutí nepripustia a hneď v prvých minútach zvýšili svoj náskok na osem gólov. Naše hádzanárky si vylámali zuby predovšetkým na výbornej brankárke Saši Krebs, v obrane im najväčšie problémy robila aktívna Szöllösiová. Michalovčanky postupne zvýšili svoj náskok na rovných desať gólov a ten s prehľadom udržiavali až do konca stretnutia.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 38:28 (20:14)

Najviac gólov: Szöllösiová 9, Tobiašová 8/4 – Szarková 9/3, Bérešová 9
Pok. hody: 4/4 – 4/3, vylúčené: 8 – 3, Rozhodovali: Dvorský a Sivák, 800 divákov

Iuventa: Černá, Medveďová – Bačíková 2, Geričová 2, Szöllösiová 9, Kovaličková, Rebičová 3, Hollá, Horňáková 5, Tobiašová 8/4, Hvostaľová 1, Snopova 4, Vinyukova 1, Trehubova 3

Duslo: Túrociová, Grandtnerová – Demajová 2, Szarková 9/3, Súkenníková 2, Bérešová 9, Piskayová 3, Porubská 3, Tulipánová 2, Bíziková, Trochtová 1, Krokavecová 1, Rácková