Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: Slavia odišla z palubovky Dusla bez bodov

Chemičky zvíťazili aj v druhom domácom zápase. Stretnutia 4. kola sa hrali netradične už v piatok, Šalianky podali proti Slavii Praha najmä v prvom polčase vynikajúci výkon a najmä vďaka nemu zdolali kvalitného českého súpera pomerne jasne 28:23.

Stretnutie sa od začiatku vyvíjalo jasne v náš prospech. Hlavne v prvom polčase sa nám hra darila,dokázali sme ubrániť ich najlepšiu hráčku Kláru Černú, ktorá v tomto stretnutí strelila len 3 góly. Hrali sme dobre v obrane ako aj v útoku a vytvorili sme si až osemgólové vedenie. Aj keď v druhom polčase sme nepodali najideálnejší výkon, na hladké víťazstvo nad kvalitným súperom to stačilo. Z nášho družstva treba vyzdvihnúť výkon našej pivotky Ivany Trochtovej, ktorá v tomto stretnutí strelila 8 gólov a hrala výborne aj v obrane. (zdroj: salahandball.sk)

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha 28:23 (18:10)[/size] Najviac gólov: Trochtová 8, Szarková 7/1, Súkenníková 4 – Knedlíková 6/1, Jačková 5, Černá 3 Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčené: 1:2, 7 m hody: 1/1 – 3/3, 300 divákov

Duslo: Túrociová, Grandtnerová – Trochtová 8, Szarková (7/1),Súkenníková 4, Bérešová 3, Porubská 2,Demajová 2,Tulipánová 1, Veselková 1, Rácková, Bíziková, Ďurechová, Pócsiková, Piskayová, Kováčová

[blockquote]**Výs­ledky 4. kola: **

Iuventa Michalovce – HK Veselí nad Moravou 25:25 HK Danlog Partizánske – TJ Sokol Písek 31:25 DHK Baník Most – HC Zlín 34:22 ŠKP Piccard Senec – UDHK ŠG Nitra 27:23 DHC Sokol Poruba – TJ Jindřichův Hradec 39:17[/blockquote]