Martin Bohunický Hádzaná

WHIL: Šaľa sa z Veselí vracia bez bodov

Chemičky s druhou prehrou v sezóne. Hádzanárky Šale neuspeli na palubovke špičkového českého klubu z Veselí, kde bojovali o body až do záverečných minút a po vyrovnanom priebehu prehrali 24:28.

Ilustračný obrázok k článku WHIL: Šaľa sa z Veselí vracia bez bodov

Od úvodu sa hrala opatrná hádzaná. Na začiatku zápasu nechali oba tímy vyniknúť brankárky a v 10. minúte bol stav 3:2 pre domáce hádzanárky. Veselí pridalo na aktivite a za stavu 7:4 si tak tréner Kuťka vyžiadal oddychový čas. Ten našim hádzanárkam prospel a rýchlo sa dotiahli na rozdiel jediného gólu. Vyrovnaný priebeh pokračoval, Veselí si až do konca polčasu držalo tesné vedenie a po 30 minútach svietil na svetelnej tabuli stav 12:11.

Hneď v úvode druhého polčasu sa presadila Bérešová a po prvý krát v zápase bol stav vyrovnaný. Už o šesť minút sa Šaľa dostala prvýkrát do vedenia, presadila sa naša najlepšia strelkyňa Szarková. Veselí nepustilo náš tím do úniku, práve naopak. V 44. resp. 45.minúte využili Češky slabšiu chvíľu Dusla a ako sa neskôr ukázalo, tieto 3 góly rozhodli o osude stretnutia. Domáce hráčky od tejto chvíle nepustili súpera na dostrel a až do konca stretnutia kontrolovali 2–4 gólový náskok.

HC Britterm Veselí nad Moravou – Slovan Duslo Šaľa 28:24 (12:11)

Najviac gólov: Salčáková 6/3, Štěrbová 5 – Szarková 7/3, Bérešová 6
Rozhodovali: Horáček, Novotný, vylúčené: 3:2, 7 m hody: 4/3 – 3/2, 350 divákov

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 4, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Štěrbová 5, Jandásková 1, Vinklárková, Vinyatynská 4, Tomečková 2, Chmelařová 2, Fleková 2. Kočí 2, Salčáková 6/3

Duslo: Túrociová, Grandtnerová – Szarková 7/3, Berešová 6, Porubská 4, Súkenníková 4/1, Trochtová 2, Demajová 1, Veselková, Tulipánová, Bíziková, Krokavecová, Rácková, Piskayová

Tréner Šale Tomáš Kuťka zhodnotil duel pre Hodonínsky Deník nasledovne:
„Obecenstvo videlo na interligové pomery špičkovú hádzanú. V dobe, keď sa lámal chlieb, rozhodli väčšie skúsenosti domácich hráčok, ktoré urobili o veľa menej chýb než my. Súperovi gratulujem k víťazstvu. Už teraz sa teším na náš jarný zápas.“