Peter Štrbo Hádzaná

WHIL: O prehre Dusla rozhodol nevydarený úvod

Ani Šaľa nepripravila Porube prvú domácu porážku v tejto sezóne. Duslo prehrávalo v prvom polčase už o hrozivých desať gólov, ale napokon bolo blízko k veľkému obratu, záver však vyšiel lepšie domácim, ktoré zvíťazili 27:22.

Stretnutie sa začalo s viac ako polhodinovým oneskorením pre meškajúci autobus šalianskeho družstva. Hektická cesta Dusla za rieku Moravu sa v plnej miere prejavila aj na výkone hosťujúcich hráčok v úvode stretnutia. Chemičky vstúpili do zápasu obrazne povedané rovno z autobusu a úvod z ich strany bol katastrofálny. Poruba viedla v 5.minúte už 4:0 a neustále zvyšovala svoj náskok. V 11.minúte znížila Czanik na 7:3 a to bolo zo strany hostí na dlhé minúty všetko. Duslu nepomohol ani oddychový čas o minútu neskôr, gólostroj domácich pokračoval a keď brankárka Doláková vytiahla aj niekoľko výborných zákrokov, Poruba viedla v 17.minúte už o hrozivých 10 gólov 13:3. Väčšina celkov by to už možno zabalila, no Šaliankam sa vďaka skvele zvládnutým záverečným minútam prvého dejstva podarilo znížiť na polčasových 16:12.

Zverenky Michala Lukačina pokračovali po prestávke tam, kde ich zastavil polčasový klaksón a v 37.minúte Demajová znížila na rozdiel dvoch gólov. Šaľa bola blízko v veľkému obratu, no Poruba v nasledujúcich minútach pomerne ľahko odskočila na päť gólov, čo nevydržal hosťujúci tréner a reagoval oddychovým časom. Dráma však pokračovala a Šaľa sa v záverečnej desaťminútovke opäť dostala na dostrel svojho súpera, na 24:22 upravila Vidiečanová. Domáce, vedomé si straty pohodlného náskoku, v týchto chvíľach znervózneli, preto je škoda, že si v 53.minúte išla odpykať dvojminútový trest Szarková a vynikajúca Chrenková prekonala Túrociovú. V dramatickom závere už po niekoľký krát podržala Porubu vynikajúca Doláková medzi troma žrďami a bodku za stretnutím tak dala Chrenková, ktorá v posledných sekundách stretnutia zvýšila na konečných 27:22. O prehre Dusla tak rozhodol katastrofálny vstup do zápasu, keď chemičky prehrávali už o desať gólov. Šaľa však potvrdila, že patrí medzi družstvá, ktoré sa nevzdávajú a o body bojovala až do samého záveru. Poruba je naďalej na domácej palubovke neporazená, vyhrala všetkých 10 domácich duelov sezóny.

[size=14]DHC Sokol Poruba – Slovan Duslo Šaľa 27:22 (16:12)[/size] Najviac gólov: Chrenková 9, Vítková 6, Tóthová 5 – Szarková 7, Vidiečanová 4, Porubská 3. Rozhodovali: Macho, Hájek, vylúčené: 5:5, 7 m hody: 4/3 – 2/2, 450 divákov

Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Szarková 7/2, Vidiečanová 4, Porubská 3, Bérešová 2, Czanik 2, Demajová 2, Pileková 1, Bíziková 1, Trochtová, Piskayová

Výsledky 20.kola:

Senec – Most24:23 Písek – Veselí 29:29 Zlín – Olomouc 26:19 Nitra-Sereď – J.Hradec 29:34 Slavia – Michalovce 26:35

Foto: M.Pospiš/ilustračné Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.126341_Pre­view:-Poruba-doma-stale-bez-prehry]Preview: Poruba doma stále bez prehry[/link]

[center]TABUĽKA PO 20.kole:[/center]